× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

وضعیت سرمایه‌گذاری‌های ریسک پذیر حوزه ICT در دنیا

وضعیت سرمایه‌گذاری‌های ریسک پذیر حوزه ICT در دنیا

تأمین مالی در سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر(VC) فرصتی است، تا قدرت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و اقتصاد مبتنی بر دانش (k-economy) در کشور را افزایش دهد.
سرمایه‌گذاری در حوزه ict به‌عنوان صنعتی که نقش بسزایی در توسعه کشورهای رشد یافته داشته و دارد، به دلیل ویژگی‌های یک صنعت تکنولوژی محور، high teck"" به‌عنوان سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر تلقی می‌شود. در مفهوم سرمایه ریسک‌پذیر ابهامات و اختلاف‌نظرهایی وجود دارد، ولی غالباً منظور از آن، سرمایه‌گذاری از نوع سرمایه "EQUITY" بوده و از طریق خرید قسمتی از سهام، خرید تمام سهام شرکا یا خرید کل سهام از سهام‌داران یک شرکت در حوزه ICT است.
فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT در سالهای اخیر در جهان به‌عنوان صنعت زیر بنیانی با رشد بالا مطرح‌شده است.
در ایران هم با توجه به اهمیت موضوع و وزارت مخابرات به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تغییر نام داد و شورای عالی اطلاع‌رسانی " تکفا" زیر نظر ری‌ای جمهوری جهت رشد و توسعه این صنعت و به‌کارگیری آن بدنه دولت و حمایت از بخش خصوصی شروع به کارکرد.
آغاز سرمایه‌گذاری‌های ریسک‌پذیر در کوالالامپور
شورای اقدامات اقتصادی ملی (NEAC) و موسسه استراتژیک و رهبری آسیا (ASLI) با تأیید دولت کوالالامپور در مورد پیشرفت، صندوق سرمایه‌گذاری (VC) در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات و سرمایه‌گذاری 2004 را در کوالالامپور سازمان‌دهی خواهند کرد.
بر اساس این بیانیه، این انجمن در میان دیگران، پیشرفت و دستاوردهای سوپر کوریدیور چندرسانه‌ای را ارزیابی خواهد کرد و فرصت‌ها را در کسب‌وکارهای ICT و سرمایه‌گذاری برای تشکیل vc را تشخیص خواهد.
انتظار می‌رود که این انجمن ایجاد شود، ایده‌های جدید کسب‌وکار را توسعه دهد و از مزایای تغییر شرایط با توسعه فعالیت‌های کارآفرینی استفاده شود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com