× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

تشکیل سازمان ملی کارآفرینی تا پایان آذر

تشکیل سازمان ملی کارآفرینی تا پایان آذر

حسین سلاح ورزی درباره آخرین وضعیت تأسیس سازمان ملی کارآفرینی گفت: پیرو تشکیل تشکل‌های کارآفرینی در استان‌ها طی سنوات گذشته تحت عنوان کانون کارآفرینی، تصمیم گرفته شد با حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از کارآفرینان برتر، سازمان ملی کارآفرینی تاسیس شود.
وی ادامه داد: هرچند این تشکل‌ها از سنوات گذشته فعالیت خود را آغاز کرده بودند اما به دلیل اینکه فعالیت آنها ثبت نشده بودند، به نوعی رسمیت نداشتند.
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: به همین منظور براساس پیگیری‌های انجام شده و توافق به عمل آمده با اتاق ایران، مقرر شد با ثبت این تشکل‌های استانی، فعالیت آنها رسمیت یابد و ذیل یک نهاد بالادستی در حوزه کارآفرینی تحت عنوان «سازمان ملی کارآفرینی» فعالیت کنند.
رئیس شورای مرکزی کارآفرینان کشور با بیان اینکه موافقت نامه اصولی تأسیس این سازمان توسط اتاق بازرگانی ایران صادر شده است، اظهار داشت: قرار است کانون های کارآفرینی استانی در ۳۱ استان کشور تأسیس شوند و تمام این کانون‌ها همراه با سایر تشکل‌های مرتبط با کارآفرینی تحت نظارت و مسئولیت سازمان ملی کارآفرینی که مقدمات تاسیس آن فراهم شده است، به فعالیت خود ادامه دهند.
سلاح ورزی درباره زمان تأسیس این سازمان گفت: طبق زمان بندی اعلام شده در گذشته، پیش بینی ما این است که تا پایان آذرماه سازمان ملی کارآفرینی تأسیس و برنامه و اهداف این سازمان نیز تدوین شود.
وی پیش از این نیز بازگشایی مسیری برای حمایت از کارآفرینی را از اهداف مهم سازمان ملی کارآفرینی عنوان کرد و گفته بود: تعریف کارآفرینی مبتنی بر خلق ایده همراه با پذیریش ریسک است که در این زمینه باید بتوان از این افراد در قالب یک سازمان ملی حمایت کرد.
تدوین سازوکار و فراهم کردن مبانی حقوقی و بسترهای لازم در راستای تامین مالی و جذب سرمایه گذاری برای ایده‌های کارآفرینی از جمله اهداف کلان با تاسیس سازمان ملی کارآفرینی خواهد بود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com