× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

در راستای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان،‌ مجلس از سرمایه‌گذاری در صندوق‌های بورسی حمایت می‌کند

در راستای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان،‌ مجلس از سرمایه‌گذاری در صندوق‌های بورسی حمایت می‌کند

نماینده مجلس شورای اسلامی از حمایت پارلمان نسبت به سرمایه‌گذاری در صندوق‌های بورسی خبر داد و گفت: به دلیل افشای اطلاعات این صندوق‌ها، عملکرد آنها کاملا شفاف است.
محمدرضا پورابراهیمی، با بیان اینکه برای رونق اقتصاد و جذب سرمایه به صندوق های سرمایه گذاری نیاز داریم، گفت: عملکرد این صندوق‌ ها با شفافیت همراه است؛ چراکه بر اساس استانداردها وظیفه دارند صورت‌های مالی خود را افشا می‌کنند.
وی، با اشاره به اینکه صندوق‌های سرمایه‌گذاری به عنوان یکی از ابزارهای نوین مالی، تنوع سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهد، گفت: به عنوان مثال صندوق‌های جسورانه، یکی از ابزارهایی است که به واسطه توسعه صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ایران شکل گرفته است.
پور ابراهیمی تصریح کرد: در دنیا از این شرکت‌ها تحت عنوان شرکت‌های مخاطره‌پذیر یاد می‌شوند؛ در حالی که پیش از این در ساختار اقتصادی ایران وجود نداشتند و در همین سال‌های اخیر، بر اساس شرایطی که در اقتصاد ایران پیش آمد، به وجود آمدند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه در حال حاضر فرآیند پذیرش صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه در بازار سرمایه در حال انجام شدن است، توضیح می‌دهد: این صندوق‌ها کمک می‌کنند تا افرادی که می‌خواهند مالک شوند و سهام بخرند، اما در کنار این از ریسک‌پذیری بیشتری هم برخوردار هستند از آن‌ها استفاده کنند.
به گفته وی، این‌ها شرکت‌هایی هستند که ریسک بالایی دارند؛ اما در کنار این درآمد آنها هم درآمدهای بسیار بالایی است. به این دلیل که می‌توانند در فرآیند کاری خود به یک نتیجه علمی که در حوزه کاربردی بتواند خلق ثروت کند، برسند، درآمدهای بسیار سرشاری برای آنها به دنبال خواهد داشت.
عضو شورای عالی بورس، با بیان اینکه این حرکت شروع شده و کار خیلی خوبی را معاونت علمی و فناوری انجام داده و در حال حمایت آن‌ها است، درباره نگاه مجلس به سرمایه‌گذاری‌ در صندوق‌های سرمایه‌گذاری که از طرف سازمان بورس نظارت می‌شوند، عنوان کرد: مجلس از این نوع صندوق‌ها حمایت می‌کند و نگاهمان هم مثبت است؛ چراکه فکر می‌کنیم که استفاده از ابزارهای توسعه فعالیت های مرتبط با بخش اقتصاد دانش‌بنیان که براساس فرمایشات مقام معظم رهبری در سیاست‌های ابلاغی آمده یک اقدام مثبت است که در بازار سرمایه در حال شکل‌گیری است.
عضو شورای عالی بورس کشور، درباره میزان شفافیت صندوق های سرمایه گذاری هم تاکید کرد: از نظر نظارتی هم براساس استانداردها وظیفه دارند که صورت‌های مالی خود را افشا کنند و ریز اطلاعاتی خود را هم ارائه دهند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: سنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com