0  |  2

۶ نشانه‌ای که سبک زندگیِ نسل جدید کارآفرینان را متمایز می‌کند

۶ نشانه‌ای که سبک زندگیِ نسل جدید کارآفرینان را متمایز می‌کند

با ظهور عصر دیجیتال، نسل جدیدی از کارآفرینان تکامل یافته‌اند. این نژاد جدید کارآفرینان کسب و کارهایی را ایجاد می‌کنند که تقریبا به طور انحصاری از طریق اینترنت کار می‌کنند و عموما به طور خودکار اجرا می‌شوند.

آنها در تلاشند تا سبک زندگی خاص خودشان را ایجاد و به کسب و کارهایی بپردازند که چنین شیوه زندگی را پاس بدارد؛ در حالی که همزمان محصولات و خدمات ارزشمندی را برای مشتریان در سراسر جهان ارائه می‌کنند.

در اینجا ۶ علامت برای سبک زندگی نسل جدید کارآفرینان را شرح می‌دهیم:

۱. از رفت و آمدهای بیهوده متنفرید:

شما از صرف وقت در ترافیک منزجر هستید. نیاز به رفت و آمد از مبدا به مقصد و تکرار این مسافت در همان روز؛ روز بعد و هفته های متوالی شما را کلافه و افسرده می‌کند. یک مسیر رفت و آمد خوب از نظر شما پیمودن فاصله آشپزخانه تا دفتر کار مستقر در خانه‌تان؛  مسیر منزل‌تان تا کافی‌شاپی در خیابان برای صرف قهوه یا نهایتا از اتاقی در هتل به لابی آن است. نارضایتی شما از رفت و آمدهای بیهوده یکی از بزرگترین دلایلی ست که باعث شده‌است کسب و کاری آنلاین راه‌اندازی کنید. یک کسب و کار اینترنتی به شما این امکان را می‌دهد تا از هر مکانی ودر هرزمان بتوانید کار خود را انجام دهید و از رفت و آمد های فیزیکی به دور باشید.

۲. نمی‌توانید ناکارآمدی را تحمل کنید:

شما همیشه کارمندی کوشا و سخت‌کوش بوده‌اید و از این رو به افرادی که دارای اخلاق کار قوی هستند، احترام می‌گذارید. اما هنگامی که حق انتخاب دارید ترجیح می‌دهید که افراد هوشمندانه‌تر کار کنتد تا سخت‌تر. در نتیجه، دائما در حال فکر کردن در مورد راه‌هایی برای انجام کارها به شکلی ساده‌تر، کارآمدتر و با صرف زمان کمتر خواهید بود. دائما از خودتان می‌پرسید «آیا این بهترین راه برای انجام این کار است؟» و اگر این کار را نکنید، راهی بهتر پیدا خواهید کرد. گاهی به‌وضوح ناکارآمدی را در انجام امور کارمندان می‌بینید و اگر علت آن را جویا شوید متوجه می‌شوید که آنها فقط همان شیوه همیشگی انجام کار را بدون هیچ خلاقیتی تکرار می‌کنند.

بدون شک از برون‌سپاری و اتوماسیون شدن کارها حمایت می‌کنید. هر کسب و کاری که ایجاد می‌کنید؛ تقریبا به‌صورت خودکار فعالیت می‌کند.  نیاز به زمان و منابع کمی دارد و در عین حال سودآور باقی می‌ماند. ناگفته نماند که وجود و مدیریت سیستم های کارآمدتان است که شما را قادر می سازد در کسب و کارتان به خوبی بدرخشید.

۳. ترجیح می‌دهید فرد دیگری کار را انجام دهد:

شما استانداردهای بالایی دارید، اما کمال‌گرا نیستید. اگر شخص دیگری بتواند کاری را تقریبا به همان خوبی انجام دهد، شما احتمالا انجام این کار را به همان شخص واگذار می‌کنید. در جایی که تجربه یا مهارت کمی دارید، خوشحال خواهید شد که شخص دیگری را برای انجام کارتان استخدام کنید.  بدین ترتیب در پایان روز، زمان بیشتری را صرف رسیدگی به کارهای دیگرتان به جای پول درآوردن کرده‌اید. اگر به دیگران مبلغی پرداخت کنید تا کارهای خاصی برای شما انجام دهند؛ بدین معنی است که از وقت آزاد خود در عین سودآوری لذت برده‌اید، گرچه مقداری هم برای آن هزینه کرده باشید. 

۴. از معامله زمان با پول لذت نمی‌برید و برای ظرفیت درآمدی‌تان سقفی تعیین نمی‌کنید:

اکثریت مردم وقت خود را صرف پول می کنند. در نتیجه، برای پتانسیل درآمدی‌شان محدوده و سقفی را تعیین می‌کنند. البته، شما بخشی از این اکثریت نیستید. به جای صرف مقدار محدودی از زمان که هر روز برای کسب درآمد استفاده می‌کنید(شیوه کارمندی و پشت میزنشینی)، ترجیح می‌دهید زمان‌تان را در فعالیت‌هایی که مجددا به شما پول پرداخت می‌کند؛ سرمایه‌گذاری کنید. این فعالیت ها عبارتند از: ایجاد سیستم هایی که برای شما کار کنند، آموزش افرادی که برای‌تان کار کنند و ایجاد یا کسب دارایی‌های که خاصیت درآمدزایی داشته باشند. مانند: املاک، محصولات دیجیتال و غیره.

شما درآمدتان را به‌عنوان بازتابی از ارزش‌تان در بازار می‌دانید، نه صرفا زمانی که صرف کار در بازار کرده‌اید. به همین دلیل است که طرفدار بزرگ استفاده از اهرم‌ها و قدرت نفوذ هستید. سیستم‌های توانمند‌سازی زمان و منابع دیگران، شما را قادر می‌سازد تا در زمان کمتری به مردم بیشتری ارزش ببخشید. در نتیجه با تمرکز بر ارزش ارائه شده به جای زمان کار، شما سقف درآمدی‌تان را حذف می‌کنید.

۵. نمی‌توانید به‌مدت طولانی منفعل باشید بلکه دوست دارید در پروژه‌های جدید شروع به کار کنید:

شما در محیط‌های بسیار مهیج رشد می‌کنید. اگر فعالیت‌های روزانه شما بیش از حد آسان، یکنواخت و تکراری باشد، به زودی خسته می‌شوید. شما می‌توانید پروژه‌های مختلفی را انتخاب کنید و عجله و شتاب زدگی را به‌عنوان چالش کارتان دوست داشته باشید. شما بسیار خلاق هستید و به طور منظم ایده‌های جدیدی دارید. به جای حبس رویاها و آرزوها، باید قدم‌های‌تان را در مسیر دستیابی به آرزوهایی که دارید، آزاد بگذارید.

۶. برای «آزادی‌عمل» بیش از «امنیت شغلی» ارزش قائل هستید: 

ارزش مهم برای شما آزادی برای انجام آن چیزی است که می‌خواهید انجامش دهید، بدون توجه به هزینه‌هایش، در هر زمان و با هر کسی که می‌خواهید. به امنیت شغلی اعتقادی ندارید. اعتقاد ندارید که فقط منبع درآمدی (به عنوان مثال تنها از یک شغل) داشته باشید. این مقوله - حداقل از نظر مالی- راهبردی هوشمندانه است.

شما معتقدید که آزادی عمل واقعی از طریق استقلال مالی به دست می‌آید، که شما آن را به‌عنوان توانایی زندگی کردن با درآمد حاصل از منابع شخصی‌تان تعریف می‌کنید. در واقع برای ایجاد جریان چندگانه‌ای از درآمد کار می‌کنید که به شما آزادی‌عمل و استقلال بیشتری می‌دهد،‌ درحالی‌ که تحقق این امر هرگز با انجام کاری ثابت میسر نمی‌شود.

مترجم: مارال مختارزاده(کارشناس ارشد کارآفرینی)

برگرفته از سایت lifestylebusinessmag.com

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com