× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

سرمایه‌گذاری روی استارتاپ محاسبات کوانتومی

سرمایه‌گذاری روی استارتاپ محاسبات کوانتومی

شرکت اکسنچر (Accenture) با سرمایه گذاری در استارت‌آپ وان‌کیوبیت (1QBit) به دنبال توسعه سامانه محاسبات کوانتومی این شرکت است تا با استفاده از این فناوری خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه دهد.
شرکت اکسنچر (Accenture) اعلام کرد که اخیرا روی استارتاپ وان‌کیوبیت (1QBit) سرمایه‌گذاری کرده است، استارتاپی که در حوزه محاسبات کوانتومی فعالیت دارد. برای این کار اکسنچر اقدام به خرید بخشی از سهام وان‌کیوبیت به ارزش 45 میلیون دلار کرده است.
وان‌کیوبیت یک شرکت نوپا در کانادا بوده که در شهر ونکوور ایالت بریتیش کلمبیا واقع است. این شرکت در حال حاضر از یک تیم تحقیقاتی با بیش از 50 محقق و توسعه‌دهنده نرم‌افزار برخوردار بوده که روی الگوریتم‌های یادگیری ماشین و نرم‌افزارهای محاسبات کوانتومی کار می‌کنند.
مسئولان این استارتاپ اظهار می کنند که در حال کار با مسائل پیچیده محاسباتی مشتریان مختلفی در سراسر جهان است، مشتریانی که در حوزه‌هایی نظیر انرژی، علوم زیستی و مالی فعالیت دارند.
همچنین، اکسنچر نیز بیان می کند که با این سرمایه‌گذاری، به این شرکت نوپا کمک کرده تا به توسعه فعالیت‌های آتی این استارتاپ در بخش آنالیز محاسبات کوانتومی ادامه دهد.
این دو شرکت اوایل سال جاری میلادی همکاری با شرکت بیوژن آغاز کردند تا روی توسعه مقایسه مولکولی با استفاده از کامپیوتر کوانتومی کار کنند. این همکاری مشترک به بیوژن کمک می‌کند تا فعالیت‌های خود را در بخش کشف و توسعه دارو تسریع کند، داروهایی که در حوزه بیماری‌های عصبی نظیر آلزایمر، پارکینسون و MS مورد استفاده قرار می‌گیرد.
اکسنچر همچنین اقدام به پر کردن فایل مربوط به ثبت پتنت در حوزه کاربرد محاسبات کوانتومی کرده است. در این پتنت روش‌های بهینه سازی مسیر پرواز سامانه‌های پرواز بدون سرنشین، درج شده است.
نارندرا مولانی از شرکت اکسنچر ابراز کرد: محاسبات کوانتومی برای تسریع آنالیز و ایجاد هوش جدید کمک شایانی می‌کند. ما پتانسیل‌های بالایی را برای استفاده از پلت‌فورم وان‌کیوبیت در سامانه‌های مشتریان‌مان متصور هستیم. با این فناوری می‌توان فرصت‌های کسب و کار زیادی ایجاد کرد.
فناوری‌های همگرا به عنوان یکی از اولویت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مطرح است در همین راستا نیز از ابتدای سال ۹۴ برنامه ترویج و آموزش فناوری‌های همگرا در سایت فناوری‌های همگرا به نشانی nbic.isti.ir آغاز شده است. همچنین ارتقای نقش‌آفرینی حوزه‌های مختلف فناوری برای دستیابی به محصولات نوظهور و با اثرات اقتصادی و اجتماعی بالا، یکی از اقداماتی است که مرکز راهبردی فناوری های همگرا در معاونت علمی در راستای آن فعالیت می کند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com