0  |  1

سود ۵۰ میلیونی نتیجه خلاقیت کارآفرین نوپا

سود ۵۰ میلیونی نتیجه خلاقیت کارآفرین نوپا

کارآفرینی را می‏‌توان فعالیتی به‌شمار آورد که به آفرینش کار و ایجاد ارزش افزوده در سرمایه یا تولید و عرضه هرگونه کالا یا خدمت جدید منتج می‌شود و ازآن‌‌جایی که نوآوری بدون خلاقیت، ایده‌یابی و پژوهش هدفمند معنا پیدا نمی‏‌کند، لذا جست‌وجوی راهکارهای مؤثر برای پرورش خلاقیت، گردآوری و هدایت ایده‏‌ها در دستور کار تمام سازمان‌های پیشرو قرار گرفته است.
مختار یوسفی، کارآفرین بدره‌ای شاید با تمامی الگوهای اقتصاد مقاومتی که تاکنون درباره آن شنیده یا خوانده‌اید، یک تفاوت اساسی دارد؛ او به‌تازگی پا در عرصه تولید گذاشته و با عزمی راسخ به‌دنبال اهداف خود در زمینه اقتصاد مقاومتی است. یوسفی 6 ماه است که پرورش ماهی گرمابی را شروع کرده است. 30 میلیون تومان وام بسیج سازندگی تنها سرمایه مورد نیاز او، برای راه‌اندازی استخر پرورش ماهی کپور است.
یوسفی که حال با انرژی کامل در حال تکمیل پروسه مجموعه پرورش ماهی در شهرستان بدره در استان ایلام است، پیش‌بینی می‌کند که اگر کمی کارش روی روال بیفتد، حداقل به 4 کارگر نیاز دارد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که سبب شده مجموعه یوسفی به‌عنوان الگوی موفق در عرصه اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد، این است که زیرساخت‌هایش را به‌گونه‌ای طراحی کرده که در 6 ماه از سال پرورش ماهی گرمابی و در 6 ماه دیگر پرورش ماهی‌های سردابی مانند قزل‌آلا را انجام دهد.
یوسفی می‌گوید که بر اساس پیش‌بینی‌هایش، تابستان آینده اولین ثمره‌های زحماتش را بچیند و به‌طور میانگین سالانه بین 40 تا 50 میلیون تومان سود خالص نصیبش شود.
وی بیان می‌کند: ماهی کپور، ماده غذایی مفیدی است که بیشتر در مناطق جنوبی کشورمان یعنی مناطقی که کنار دریا واقع شده‌اند، جزو مواد اصلی و اساسی برنامه غذایی مردم این مناطق محسوب می‌شود. ماهی کپور دارای ارزش تغذیه‌ای بسیار بالایی است و اکثر مواد مغذی مفید و ضروری برای انسان را به‌تنهایی داراست. ولی ویژگی مخصوص این ماهی که آن را بین سایر مواد غذایی حائز اهمیت خاص ساخته است، نوع چربی موجود در آن است.
ماهی و محصولات دریایی با وجود آن‌که جزو مواد غذایی حیوانی هستند، ولی از نظر ترکیب چربی با سایر مواد حیوانی متفاوت‌اند. چربی موجود در مواد غذایی حیوانی به‌طور عمده حاوی ترکیباتی به‌نام اسیدهای چرب اشباع‌شده هستند که این ترکیبات موجب بالا بردن کلسترول و سایر چربی‌های نامطلوب خون می‌شوند، بنابراین افراط در مصرف چربی‌های حیوانی، سلامت قلب و عروق را به خطر انداخته و در نهایت منجر به سکته‌های قلبی و مغزی می‌شود.
ولی ماهی و آبزیان با وجود آن‌که از دسته مواد غذایی حیوانی هستند با این حال نوع چربی موجود در آنها مشابه مواد گیاهی است و اسیدهای چرب اشباع‌نشده به‌نام امگا3 در آبزیان وجود دارد که اثرات بسیار مهمی در سلامت انسان دارد و در پیش‌گیری از بسیاری از بیماریها و کنترل و کمک به بهبود اختلالات و عوارض مختلف نقش مهم و سازنده‌ای به‌عهده دارد.

 

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com