0  |  3

چه شباهت‌هایی میان کارآفرینان و ورزشکاران وجود دارد؟

چه شباهت‌هایی میان کارآفرینان و ورزشکاران وجود دارد؟

شباهت‌هایی میان کارآفرینان و ورزشکاران وجود دارد که در ادامه این وجوه تشابه را با هم بررسی می‌کنیم:

شور و اشتیاق:

در کارآفرین: اکثر کارآفرینان با اشتیاق به‌دنبال کسب‌وکارشان هستند. این نیرویی است که آن‌ها را قادر به شب بیداری‌های بی‌وقفه، کار کردن‌های آخر هفته و از دست دادن تعطیلات، می‌کند. در واقع وجود باوری صادقانه به کاری که انجام می‌دهند، می‌تواند در روزهای سخت، به یاری‌شان بیاید.

در ورزشکار: ورزشکارانی که در حرفه‌شان موفق هستند، علاقه خود را به ورزش نشان می‌دهند. به‌طورکلی ورزشکاران در "خوردن، خوابیدن و رویاهایشان" با ورزش حرفه‌ای‌شان زندگی می‌کنند.

استقامت:

در کارآفرین: کارکردن در شرایطی که همه چیز به خوبی پیش می‌رود، آسان است؛ اما کارآفرین موفق، حتی زمانی که همه چیز دشوار است، هم به خوبی کار می‌کند. هنگامی‌که کارآفرین با شکست مواجه می‌شود، ناامید نمی‌شود بلکه سعی می‌کند علی‌رغم مشکلات احتمالی که ممکن است رخ دهد؛ راه‌هایی را برای موفقیت پیدا کند.

در ورزشکار: ورزشکارانی که می‌خواهند فراتر از وضعیت معمول حرکت کنند، باید دارای سطح بالایی از استقامت باشند. این ویژگی موجب می‌شود تا ورزشکار حتی در خارج از فصل نیز تمرین کند و حتی پس از مصدومیت به بازی بازگردد.

چشم‌انداز:

در کارآفرین: دیدن مسیر موفقیت و چشم انداز کسب و کار، ویژگی‌ای است که کارآفرینان از آن برخوردارند. کارآفرین می‌تواند چشم‌اندازی را برای کسب‌وکارش تعیین کند.

در ورزشکار: ورزشکار موفق از نگرشی مثبت و روشن نسبت به خود برخوردار است. او خودش را به عنوان یک برنده باور دارد. ورزشکاران موفق می‌توانند نتیجه نهایی بازی را تصور کنند و مطمئن باشند که پیروز خواهند شد. صرف‌نظر از احتمالاتی که پیش روی آنان قرار دارد، اغلب طرز فکری منسجم دارند.

شباهت‌های میان کارآفرینان و ورزشکاران

اعتمادبه‌نفس:

در کارآفرین: کارآفرین دارای اعتمادبه‌نفسی است که می‌تواند باعث موفقیت وی شود و البته تمایل به ریسک آنان به خاطر همین اعتمادبه‌نفس است. آن‌ها می‌دانند که به دلیل اعتمادبه‌نفس در توانایی‌های‌شان در موقعیتی منحصربه‌فرد نسبت به دیگران قرار دارند.

در ورزشکار:‌ برای شرکت در بازی که هزاران نفر تماشاگر دارد و تعیین‌کننده بهترین بازیکن مسابقات است، سطح اعتمادبه‌نفس ورزشکار، عامل مهمی در حفظ آرامش و عملکرد صحیح او است. کسانی که از اعتمادبه‌نفس‌شان به‌عنوان ابزاری سودمند استفاده می‌کنند، از سطح بالایی از موفقیت برخوردار خواهند شد. 

انعطاف‌پذیری:

در کارآفرین: کارآفرین نیاز به انعطاف‌پذیری دارد. توانایی ایجاد تغییرات، قبول مسئولیت‌های شغلی اضافه بر سازمان یا قابلیت هدایت و حرکت کسب‌وکار در جهتی دیگر، ویژگی‌های کلیدی برای کارآفرین موفق است.

در ورزشکار: بازی حرفه‌ای نیاز به انعطاف‌پذیری دارد. شرایط آب و هوایی، عرصه‌های بازی، موقعیت میدانی، هم‌تیمی‌ها، مربیگری و غیره متغیرهایی هستند که ممکن است بدون پیش‌بینی قبلی تغییر کنند. انعطاف‌پذیر بودن برای ورزشکار موفق ضروری است. 

تحمل ترس:

در کارآفرین: ترس می‌تواند موجب محدودیت در ایجاد کسب‌وکار، سرمایه‌گذاری در حوزه‌ای ناشناخته یا درخواست تأمین مالی برای محصولی ناآشنا شود. کارآفرین باید بتواند فراتر از ترس‌هایش حرکت کند.

در ورزشکار: ترس از رقابت در عرصه‌ها و میدان‌های بزرگ و در برابر ورزشکاران حرفه‌ای، ممکن است ورزشکار را فلج کند. ورزشکار موفق، فراتر از ترس عمل می‌کند.

درک همبستگی بین کارآفرینان و ورزشکاران می‌تواند در ایجاد ورزشگاه‌ها و ادارات تجاری مرتبط با علوم ورزشی مفید باشد. با داشتن بعضی از ویژگی‌های مشابه، کارآفرین و ورزشکار گرچه لباس‌های متفاوتی برای کارشان بر تن دارند، اما مشاغل خود را به شکلی مشابه انجام می‌دهند.

مترجم: مارال مختارزاده (کارشناس ارشد کارآفرینی)

برگرفته از سایت cleverism.com

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com