0  |  2

با ورزش کردن به کارآفرینی موفق تبدیل شوید

با ورزش کردن به کارآفرینی موفق تبدیل شوید

 ورزش کردن بخش جدایی‌ناپذیر تامین سلامت است، اما آیا می‌دانستید که همین ورزش می‌تواند از شما کارآفرینی موفق بسازد؟

جالب است بدانید، بسیاری از کارآفرینان برتر، برای مدت کوتاهی ورزش خاصی را انتخاب و دنبال کرده‌اند. ورزش نه‌تنها باعث می‌شود تا عضلات‌تان تقویت شود، بلکه توانایی‌های مغزتان را نیز تقویت می‌کند. مطالعات مختلف نشان داده است که فعالیت‌های ورزشی چگونه می‌تواند در بهبود عملکرد شناختی موثر باشد؛ این فعالیت‌ها جریان خون را در مغز افزایش می‌دهند. شاید باور نکنید اما تنها یک بازی فوتبال ساده قبل از برپایی جلسه طوفان فکری به شما بسیار کمک خواهد کرد.

در اینجا درباره ۶ مزیتی که ورزش کردن از طریق آن می‌تواند سلامت کسب‌وکارتان را بهبود بخشد، صحبت می‌کنیم:

  • کمک به شبکه سازی:

آیا شرکت در تیم ورزشی یا حتی شرکت در باشگاه تناسب اندام می‌تواند روابط کسب‌وکارتان را تقویت کند و موجب ایجاد شبکه‌ای با مشتریان آینده‌‌تان شود؟ ورزش همیشه با تیم وکار گروهی سروکار دارد؛ به همین دلیل، کمک می‌کند پنجره‌ای رو به شخصیت‌های مختلف باز کنید و با افراد زیادی ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب با بسیاری از موانع و عوامل شکست آشنا می‌شوید و در مورد مشتریان نکات ارزشمندی را یاد می‌گیرید که قبلاً نمی‌دانستید.

  • کاهش استرس:

ورزش کردن باعث افزایش تولید اندورفین‌ می‌شود که به‌طور طبیعی استرس را کاهش می‌دهد. انجام ورزش قبل یا بعد از کار به شما کمک می‌کند که با ذهنی آرام‌تر به کارکردن بپردازید و تصمیمات تجاری‌تان را منطقی‌تر اتخاذ کنید.

  • تقویت اعتمادبه‌نفس:

کمترین کمک ورزش تقویت اعتمادبه‌نفس‌تان برای دستیابی به اهدافی بزرگ‌تر در زندگی تجاری‌ است. داشتن تجربه‌ای عالی از رشته ورزشی که انتخاب کردید، می‌تواند به هر حوزه‌ای از زندگی‌تان تعمیم داده ‌شود و به شما حس قهرمانی را القا ‌کند.

با ورزش کردن به کارآفرین موفق تبدیل شوید

  • غلبه بر چالش‌های کسب‌وکار:

یادگیری ورزشی خاص مانند فوتبال یا بدمینتون می‌تواند به کارآفرینان کمک کند تا اهمیت تصمیم‌گیری و تعیین هدف را یاد بگیرند. به‌عنوان‌مثال، خانمی 58 ساله تصمیم گرفت که هرروز حداقل یک ساعت، بدمینتون بازی کند و این تصمیم به او کمک کرد تا تبدیل به کارآفرین قوی‌تری شود. او کلمه نمی‌توانم را از لیست واژگانش حذف کرد و به‌سادگی توانست بر موانع و چالش‌های مسیرش غلبه کند.

  • بهبود انرژی:

رفع کسالت اول صبح از طریق ورزش کردن می‌تواند برای تمام روز به شما انرژی دهد. اگر افرادی که از خستگی شکایت دارند، هر روز فعالیت‌های بدنی منظم خود را 20٪ افزایش دهند، خستگی‌شان تا 65٪ کاهش خواهد یافت. ورزش به شما کمک می‌کند که بهتر بخوابید و خواب بهتر به معنی داشتن انرژی بیشتر برای روز آینده است.

  • جلوگیری از کنترل بیش از حد:

بسیاری از کارآفرینان فکر می‌کنند که باید همه چیز را به‌تنهایی اداره کنند، اما در این صورت فرد با استرس بسیاری در برخورد با اعمال قدرت، سطح کنترل و تصمیم‌گیری مواجه می‌شود. هنگامی‌که مربی حرفه‌ای را استخدام می‌کنید تا ورزش کردن را بیاموزید، یاد می‌گیرید که به شخص دیگری متعهد باشید و درنتیجه همین واقعیت را در دنیای تجاری‌تان نیز می‌پذیرید.

شرکت در ورزش تیمی می‌تواند باعث شود که کارآفرینان در هنگام عصبانیت خود را کنترل کنند و با اعتماد بر دیگران، وظایف ضروری‌شان را پیش ببرند. این بدان مفهوم است که آن‌ها مجبور نیستند همه کارها را به‌تنهایی انجام دهند.

مترجم: مارال مختارزاده (کارشناس ارشد کارآفرینی)

برگرفته از سایت inc42.com

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
دیدگاه ها
سامان وحدت

شنبه 9 دی 1396 ساعت 13:32

من هم بر این باور هستم که ذهن فعال به بدن فعال نیاز دارد . هفته ای 3 روز ورزش می کنم و خیلی هم خوب هست و کمک بزرگی برای من و بوده در این سال های اخیر مطلب خوب شما رو در کانال تلگرامی خودم قرار دادم . https://t.me/Startuprun

درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com