× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

اشتغال‌زایی دانش‌بنیان‌ها برای فارغ التحصیلان سه برابر دولت است

اشتغال‌زایی دانش‌بنیان‌ها برای فارغ التحصیلان سه برابر دولت است

بهزاد سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: در آبان ماه امسال ۱۱۵ طرح از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان برای دریافت وام به صندوق نوآوری و شکوفایی ارسال شد که از این تعداد با وام ۲۵ طرح موافقت شده است.
وی با بیان اینکه سرعت عملیاتی برای ارزیابی طرح ها از سوی صندوق افزایش یافته است، گفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۰۰ طرح در حال انجام بوده که طی ۴ سال گذشته ۸۵۰ طرح دانش بنیان خاتمه یافته است.
سلطانی افزود: طرح های دانش بنیان بدون داشتن بازار، مورد تایید صندوق نوآوری و شکوفایی قرار نمی گیرد و به آنها وامی نیز ارائه نمی شود.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه متوسط ایجاد یک شغل پایدار کشور ما میزان ۳۳۰ میلیون تومان برای هر نفر هزینه دارد، گفت: ما توانسته ایم طی مدت ۴ ساله، ۷۰ هزار شغل جدید و پایدار به واسطه شرکت های دانش بنیان برای فارغ التحصیلان ایجاد کنیم.
به گفته وی ایجاد هر شغل به واسطه شرکت های دانش بنیان برابر با ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان هزینه می‌شود؛ این بدان معناست که صندوق می تواند سه برابر دولت برای فارغ التحصیلان اشتغال ایجاد کند.
سلطانی با تاکید بر اینکه امیدوار هستیم به واسطه شرکت های دانش بنیان نیمی از مشکلات فارغ التحصیلان در خصوص اشتغال برطرف شود، خاطرنشان کرد: طی مدت فعالیت صندوق نوآوری و شکوفایی ۷۵ درصد شرکتها از ما تقاضای وام داشته اند که توانستیم به شرکت ها با نرخ کمتر از ۱۱ درصد و مدت بازپرداخت کوتاه اعطا کنیم.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص خدمات بانکها به شرکت های دانش بنیان به واسطه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: در راستای ارائه خدمات به شرکت ها تاکنون با ۸ بانک تفاهم نامه منعقد کرده ایم؛ این خدمات در زمینه های سرمایه در گردش، سرمایه ثابت، خرید، ودیعه ضمانت نامه، اشتغالزایی، پوشش ریسک و نقدینگی بوده است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com