× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  2

چه‌طور ریسک توسعه محصول را کاهش دهیم؟

چه‌طور ریسک توسعه محصول را کاهش دهیم؟

ایده­‌ی خود را تا حد عملکرد اصلی­‌اش تنزل دهید

بنیان‌گذاران باید استراتژی درستی برای توسعه‌­ی محصول خود بیابند. آنها چه‌طور می­‌توانند ریسک اشتباه کردن را کاهش دهند؟ تصویر زیر گویای همه چیز است.

گاهی یک تصویر، از هزاران کلمه گویاتر است. در اینجا مسئله، ساختن ماشین است..

چه‌طور ریسک توسعه محصول را کاهش دهیم؟

روش اشتباه این است که با کنار هم گذاشتن بخش‌­های موردنیاز، ماشین بسازیم. در این مورد، بنیان‌گذار فقط به شکل آن نگاه می­‌کند و فرایند پرهزینه‌­ای را پشت‌سر خواهد گذاشت.

برای درک روش درست این کار، باید به فرایند پایینی (از راست به چپ) نگاه کنیم. ماشین، خودرویی است که افراد را حمل می­‌کند. ما عملکرد آن را گام به گام تنزل می‌­­دهیم.

  1. تعداد افرادی که می‌­تواند حمل کند را به یک نفر کاهش می‌­­دهیم، مثل موتور (بعدا آن مسئله را حل خواهیم کرد).
  2. ظرفیت خودپیش‌­برندگی آن(حرکت خودکار آن) را حذف می­‌کنیم، مثل دوچرخه (آن را بعدا حل خواهیم کرد).
  3. انتقال توان آن را حذف می­‌کنیم، حالا چیزی مثل یک اسکیت­‌بورد با فرمان داریم.
  4. فرمان را حذف می­‌کنیم، مثل اسکیت‌­بورد.

حالا ممکن است متوجه شده باشید که ما ماشین را تا حد اسکیت‌بورد تنزل دادیم. با این حال عملکرد آن یعنی حمل افراد را که در واقع عملکرد اصلی ماشین است، حفظ کردیم. هدف از همه­‌ی آنچه که گفته شد، همان شروع با عملکرد اصلی است.

بنیان‌گذار باید توسعه‌­ی محصول را با عملکرد اصلی آغاز کند. این امر، هسته‌­ی ایده، مسئله و راه‌­حل بنیان‌گذاران است. این همان چیزی است که در اولین جلسه­‌ی طوفان­‌مغزی تیم، باید به آن دست یافت. بعد از این مرحله، مجموعه­‌ای از تکرارهای توسعه­‌ی محصول و تحلیل بازار وجود دارد تا زمانی که به کمینه محصول پذیرفتنی دست یابید.

مترجم: طاهره منیری شریف (کارشناس ارشد MBA)

برگرفته از سایت medium.com

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com