× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  1

بانوی کارآفرین تبریزی: نبود بازارچه‌ دائمی صنایع دستی، مشکل عمده کارآفرینان

بانوی کارآفرین تبریزی: نبود بازارچه‌ دائمی صنایع دستی، مشکل عمده کارآفرینان

نبود بازارچه‌ی دائمی صنایع دستی عمده مشکل کارآفرینان و هنرمندان تبریزی است که هنرمندان اصفهانی و شیرازی با چنین مشکلی مواجه نیستند.
فاطمه دلیری با بیان این که کارآفرینی را با مشاغل خانگی و سرمایه‌ی اولیه‌ی ۳۰۰ میلیون ریال شروع کرده است، اظهار کرد: کارآفرینی را از سال ۹۱ و با ۳۳ نفر شروع کردم و پس از آن به تدریج به تعداد نفرات افزوده شد و به ترتیب برای ۴۵۰ و ۷۰۰ نفر شغل ایجاد شد.
وی با تاکید بر اینکه صادرات محصولات تولیدی به خارج از کشور با افت و خیزهای بسیاری مواجه شده است، گفت: با وجود تلاش‌های فراوان در طول این مدت، موفق به صادرات محصولات تولیدی به کشور ترکیه شدم که مشکلات پیش آمده در گمرک ایران تمایل آنان به سفارش محصول را کم کرد. در داخل کشور نیز محصولات ما فقط به تهران فرستاده می‌شود.
وی با ابراز نارضایتی از نبود حمایت و پشتیبانی از سوی ارگان‌های دولتی ذی‌ربط عنوان کرد: هیچ ارگان و مجموعه‌ی دولتی تا کنون از ما پشتیبانی نکرده و موفقیت‌های ما تنها نتیجه‌ی تلاش‌های خود مجموعه است.
دلیری افزود: حرف دل و هنر ما در میان کاغذ بازی‌ها و بروکراسی‌های اداری گم شده است. با توجه به این که اکثر همکاری کنندگان با این مجموعه را زنان آسیب‌پذیر و سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، بنده به تنهایی قادر به حمایت مالی همه جانبه نیستم؛ از این رو از مجموعه‌های دولتی نظیر بانک‌ها تقاضای کمک مالی داریم تا این مجموعه را در راستای توسعه و کارآفرینی بیشتر یاری کنند.
او با اشاره به واردات کالاهای چینی بیان کرد: اجناس چینی، بازار ما را سست کرده است و از این رو کمپینی تحت عنوان "استفاده از محصولات خود" ایجاد کرده‌ایم تا با نه گفتن به محصولات خارجی از محصولات داخلی حمایت کنیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: آموزش و شرکت در کلاس‌های آموزشی این مجموعه کاملا رایگان بوده و بنده با دارا بودن پروانه‌ی کسب در رشته‌های هنری مختلف به هنرجویان آموزش می‌دهم و اولین نمایشگاه این مجموعه در یکی از سالن‌های دانشگاه هنر اسلامی تبریز در ماه‌های آتی برگزار خواهد شد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com