0  |  0

امکان کسب درآمد شرکت‌های دانش بنیان از ایده‌های جدید در حوزه‌ی ژنتیک

امکان کسب درآمد شرکت‌های دانش بنیان از ایده‌های جدید در حوزه‌ی ژنتیک

سورنا ستاری در مراسم افتتاح پروژه ایرانوم در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افزود: امروزه با پزشکی مبتنی بر فرد اتفاقات مهمی در دنیا افتاده است و علم ژنتیک هر روز تحول می یابد.
وی افزود: با تولید دستگاه های ژنتیک و فعالیت محققان ایرانی خارج از کشور، چندین علوم از جمله مهندسی، پزشکی، هنر و ریاضی با هم ادغام شده اند و در این ملغمه، ژنتیک توانسته است همه جور رشته ای را به کار گیرد.
ستاری یادآور شد: اما این سرمایه انسانی است که می تواند با استفاده از علم ژنتیک هزینه ها را از میلیون ها دلار به هزاران دلار کاهش دهد. روند تولید و ارتقای دستگاه های تکنولوژیک در حوزه ژنتیک آنقدر سریع است که یک دستگاه بعد از دو سال دیگر به درد نمی خورد.
وی با اشاره به قراردادهای حوزه علمی فناوری ریاست جمهوری در حوزه NGS گفت: ما با همکاری محققان ایرانی خارج از کشور که ایده های بسیار جدیدی در این حوزه دارند فعالیت گسترده ای را آغاز کرده ایم. حوزه ژنتیک و NGS آینده پزشکی است. اگر اکنون در این حوزه سرمایه گذاری نکنیم، چند سال دیگر متهم می شویم که چرا این کار را انجام نداده ایم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هدف اصلی از حوزه ژنتیک و NGS ثروت آفرینی فوق العاده و ایجاد شرکت های دانش بنیانی است که می توانند هزینه ها را کاهش دهند و با آنالیز دیتاها و داده های بسیار، روش های جدید پزشکی را ایجاد کنند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com