0  |  0

راه اندازی سامانه ملی پایش کسب و کار در ایلام

راه اندازی سامانه ملی پایش کسب و کار در ایلام

دکتر «ایوب درویشی» در نشست راه‌اندازی سامانه ملی پایش کسب و کار "دادور" با بیان اینکه بروکراسی اداری یکی از موانع اصلی توسعه سرمایه‌گذاری در استان و کشور است، اظهار کرد: بستر توسعه کشور همین نظام اداری است، بدون شک ناکارآمدی در این نظام موجب نارسایی نظام می‌شود‌ .
وی ادامه داد: در نظام اداری همگام با پیشرفت‌های دنیا پیش نرفته‌ایم و برنامه تحول اداری و نقشه راه تحول اداری یکی از الزامات است که باید در راستای تحول و بهینه سازی نظام اداری تلاش کنیم .
معاون استاندار ایلام گفت: اقتصاد مقاومتی الزاماتی برای تغییر و تحول در نظر گرفته که هماهنگی بیشتر بین دستگاه های اجرایی برای ارائه خدمات را می‌طلبد و استفاده از روش های الکترونیکی و راه اندازی سامانه ملی بهبود فضای کسب و کار در بهبود بخشیدن به فضای اقتصادی کشور و تسهیل امور فعالان اقتصادی موثر است .
درویشی از دستگاه های متولی خواست در بخش‌هایی که از شاخص های اقتصادی عقب هستند دقت نظر ویژه‌ای داشته باشند و تاکید کرد: سامانه دادور به صورت ملموس خروجی ایجاد اشتغال در استان را مشخص می‌کند .
درویشی به بخش شکایات سامانه دادور اشاره کرد و گفت: در این بخش افراد به راحتی می‌توانند شکایات خود را ثبت و پیگیر خواسته های بحق خود شوند و مراجع رسیدگی به ترتیب دستگاه مربوطه، استاندار و شورای رقابت است .
وی ابراز امیدواری کرد که کاربران دستگاه های اجرای با فعال کردن سامانه ملی پایش کسب و کار در استان با جدیت نسبت به ثبت و پیگیری کار مراجعین الکترونیکی اقدام کنند .
دکتر «علی سایه‌میری» مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام نیز در این نشست به ضرورت اجرای سامانه ملی پایش کسب و کار در استان پرداخت و گفت: استان ایلام جزو شش استان اول کشور است که این سامانه در آن راه‌اندازی شده است .
«قاسم سلیمانی دشتکی» استاندار ایلام نیز در این نشست با بیان اینکه از نظام و دولت مطالبه دارد و باید به این خواسته های مردم این استان توجه شود .
وی از مدیران خواست با حذف بروکراسی اداری با چابکی پیگیر امور مردم شوند و از مراجعه متعدد افراد بکاهند، درک قوی مدیران، تعهد کاری و احساس مسئولیت آنها نسبت به فرزندان ایلام از دیگر مطالبات بحق مردم و مراجعین دستگاه های دولتی است .
استاندار ایلام با بیان اینکه اکنون بیکاری ، درآمد کمرو هزینه بالای مردم به پاشنه آشیل نظام و دولت مبدل شده و بیکاری و سرگردانی جوانان تحصیل کرده به دغدغه بزرگی برای مسئولان مبدل شده است، ادامه داد: بزرگان نباید خود را به مسایل حاشیه‌ای مشغول کرده و مشغول خنثی کردن همدیگر شوند، باید بتوانند با همگرایی در جهت رفع مشکل مردم گام بردارند .
سلیمانی با تاکید بر ضرورت راه اندازی سامانه ملی کسب و کار در استان گفت: باید همه تلاش کنیم زمینه را برای حضور جوانان در بخش های خصوصی و سرمایه گذاری فراهم کنیم و از سنگ اندازی پیش پای آنان پرهیز کنیم .
وی افزود: بروکراسی اداری مردم را در تنگنا قرار داده و مدیران برخی دستگاه ها به مطالبات مردم پاسخگو ‌نیستند که این امر قابل اغماض نیست .
استاندار ایلام تاکید کرد: بوروکراسی اداری باید کاسته شود و مدیران به دقت پیگیر مسایل مردم و رفع آن شوند .

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com