0  |  0

راه اندازی سامانه ملی پایش کسب و کار در ایلام

راه اندازی سامانه ملی پایش کسب و کار در ایلام

دکتر «ایوب درویشی» در نشست راه‌اندازی سامانه ملی پایش کسب و کار "دادور" با بیان اینکه بروکراسی اداری یکی از موانع اصلی توسعه سرمایه‌گذاری در استان و کشور است، اظهار کرد: بستر توسعه کشور همین نظام اداری است، بدون شک ناکارآمدی در این نظام موجب نارسایی نظام می‌شود‌ .
وی ادامه داد: در نظام اداری همگام با پیشرفت‌های دنیا پیش نرفته‌ایم و برنامه تحول اداری و نقشه راه تحول اداری یکی از الزامات است که باید در راستای تحول و بهینه سازی نظام اداری تلاش کنیم .
معاون استاندار ایلام گفت: اقتصاد مقاومتی الزاماتی برای تغییر و تحول در نظر گرفته که هماهنگی بیشتر بین دستگاه های اجرایی برای ارائه خدمات را می‌طلبد و استفاده از روش های الکترونیکی و راه اندازی سامانه ملی بهبود فضای کسب و کار در بهبود بخشیدن به فضای اقتصادی کشور و تسهیل امور فعالان اقتصادی موثر است .
درویشی از دستگاه های متولی خواست در بخش‌هایی که از شاخص های اقتصادی عقب هستند دقت نظر ویژه‌ای داشته باشند و تاکید کرد: سامانه دادور به صورت ملموس خروجی ایجاد اشتغال در استان را مشخص می‌کند .
درویشی به بخش شکایات سامانه دادور اشاره کرد و گفت: در این بخش افراد به راحتی می‌توانند شکایات خود را ثبت و پیگیر خواسته های بحق خود شوند و مراجع رسیدگی به ترتیب دستگاه مربوطه، استاندار و شورای رقابت است .
وی ابراز امیدواری کرد که کاربران دستگاه های اجرای با فعال کردن سامانه ملی پایش کسب و کار در استان با جدیت نسبت به ثبت و پیگیری کار مراجعین الکترونیکی اقدام کنند .
دکتر «علی سایه‌میری» مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام نیز در این نشست به ضرورت اجرای سامانه ملی پایش کسب و کار در استان پرداخت و گفت: استان ایلام جزو شش استان اول کشور است که این سامانه در آن راه‌اندازی شده است .
«قاسم سلیمانی دشتکی» استاندار ایلام نیز در این نشست با بیان اینکه از نظام و دولت مطالبه دارد و باید به این خواسته های مردم این استان توجه شود .
وی از مدیران خواست با حذف بروکراسی اداری با چابکی پیگیر امور مردم شوند و از مراجعه متعدد افراد بکاهند، درک قوی مدیران، تعهد کاری و احساس مسئولیت آنها نسبت به فرزندان ایلام از دیگر مطالبات بحق مردم و مراجعین دستگاه های دولتی است .
استاندار ایلام با بیان اینکه اکنون بیکاری ، درآمد کمرو هزینه بالای مردم به پاشنه آشیل نظام و دولت مبدل شده و بیکاری و سرگردانی جوانان تحصیل کرده به دغدغه بزرگی برای مسئولان مبدل شده است، ادامه داد: بزرگان نباید خود را به مسایل حاشیه‌ای مشغول کرده و مشغول خنثی کردن همدیگر شوند، باید بتوانند با همگرایی در جهت رفع مشکل مردم گام بردارند .
سلیمانی با تاکید بر ضرورت راه اندازی سامانه ملی کسب و کار در استان گفت: باید همه تلاش کنیم زمینه را برای حضور جوانان در بخش های خصوصی و سرمایه گذاری فراهم کنیم و از سنگ اندازی پیش پای آنان پرهیز کنیم .
وی افزود: بروکراسی اداری مردم را در تنگنا قرار داده و مدیران برخی دستگاه ها به مطالبات مردم پاسخگو ‌نیستند که این امر قابل اغماض نیست .
استاندار ایلام تاکید کرد: بوروکراسی اداری باید کاسته شود و مدیران به دقت پیگیر مسایل مردم و رفع آن شوند .

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com