0  |  0

تاکید وزیر ارتباطات بر ایجاد اکوسیستم کسب و کارهای نوپا

تاکید وزیر ارتباطات بر ایجاد اکوسیستم کسب و کارهای نوپا

مهندس محمد جواد آذری جهرمی در ادامه سفر خود به استان خراسان جنوبی با حضور در شورای اداری این استان با اشاره به وضعیت حال حاضر ایران در منطقه، گفت : جمهوری اسلامی ایران در منطقه و داخل کشور دارای اقتدار است و بدون حضور ایران مسائل منطقه حل نمی شود.
وی تصریح کرد : تلاش های بسیاری در سال های اخیر برای حذف ایران از روند های منطقه انجام شد که البته نتوانستند و این نشان ار اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطق است.
جهرمی به وضعیت رشد و پیشرفت در رژیم گذشته ایران اشاره کرد و گفت : در آن زمان ما حرفی برای گفتن نداشتیم اما در حال حاضر در صنایع نفت ، پتروشیمی ، هسته ای ، نانو و بایو تکنولوژی حرفی برای گفتن داریم .
وی با بیان اینکه البته اشکالات و چالش هایی در جامعه وجود دارد، افزود : این طبیعی است که هر چه جامعه بزرگتر شود مشکلات آن نیز بزرگتر می شود که باید برای حل این مشکلات تلاش کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگر از سخنان خود که در جمع مدیران استانی استان خراسان جنوبی عنوان می شد به مشکل کم آبی در کشور و این استان اشاره کرد و گفت : دولت در این حوزه برنامه ریزی خاصی دارد و با اختصاص ۱/۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی و ۱/۵ میلیارد دلار از منابع بانک ها به اشتغال در روستاها کمک می کند.
وی تصریح کرد : با بخشی از این اعتبارات و با تکنولوژی های جدید و هوشمند سازی می توانیم سیستم های آبیاری نوین را در روستاها توسعه دهیم .
جهرمی با اشاره به استفاده از فناوری اطلاعات و اینترنت اشیا برای هوشمند سازی آبیاری ها ، گفت : در همین راستا پروژه هایی در استان فارس و اردبیل به صورت آزمایشی انجام شد که تا ۵۰ درصد در آب صرفه جویی را نشان داد و در مصرف برق نیز صرفه جویی خوبی شد.
وی به وضعیت اشتغال در حوزه فضای مجازی نیز اشاره کرد و گفت : فناوری اطلاعات در حوزه خدمات نقش بارزی و این فضا نیاز به خلاقیت دارد که این خلاقیت هم در مغز جوان مومن ، انقلابی ، فعال جمهوری اسلامی است که این جوانان برای ایجاد این خلاقیت نیاز به فضا و اتمسفر دارند.
جهرمی با تاکید به اینکه اتمسفر و اکوسیستم کسب و کارهای نو پا باید در کشور ایجاد شود ، افزود : این کسب و کارها در کنار دانشگاه ها رونق می گیرند.
وی تصریح کرد : تاکنون با فرآهم شدن زیرساخت ها در سال گذشته و ۶ ماهه نخست امسال ۱۵۰ هزار شغل در این حوزه ایجاد شده است که با تقویت مراکز رشد و توانمند سازی و ایجاد قوانین ، جوانان ما می توانند اقتصاد فضای مجازی را از آن خود کنند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com