0  |  0

مهارت تفکر و کارآفرینی از شاخصه‌های مورد توجه در مدارس متعالی است

مهارت تفکر و کارآفرینی از شاخصه‌های مورد توجه در مدارس متعالی است

به گزارش خبرنگار مهر، عظیم محبی در گردهمایی علمی و آموزشی برنامه «تعالی مدیریت مدرسه» افزود: مهارت تفکر و کارآفرینی از شاخصه‌هایی است که در مدارس متعالی مورد توجه بوده است تا دانش‌آموزانی فکور، پرسشگر و کارآفرین که استقلال فکری دارند تربیت شود.

وی ادامه داد: در قدم اول نظم دادن به فعالیت‌های مدارس و پرورش خلاقیت مورد توجه است چون خلاقیت کلید موفقیت بوده و لازمه آن فعالیت‌های تیمی است.محبی با اشاره به اینکه شاخص های کمیته برنامه تعالی مدیریت استانداردی است برای سنجش کیفیت افزود: مدرسه به عنوان کانون آموزش و پرورش شایسته توجه است و باید توجه ویژه به این اصل مهم در نظام تعلیم و تربیت کشور شود.

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: شاخص های ارزیابی شده نسبی  است و  به دلیل تازه بودن طرح و برنامه در سال جاری مورد بازنگری و در صورت نیاز  مورد اصلاح قرار خواهد گرفت.

محبی ادامه داد: دورنمای کار اصلاح شاخص ها است تا به استاندارد یک مدرسه متعالی برسیم و در صورت حرکت مدارس در جهت رشد شاخص ها به سمت کیفی شدن بحث آموزش و کیفی شدن فرآیند آموزش خواهیم رسید.

وی  در ادامه با اشاره به اینکه برای برون دادها شاخص ها، استانداردهایی تعریف خواهد شد افزود: برای درون دادها نیز باید شاخص هایی  تعیین شود.

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه منظور از کیفیت بیشتر تربیت با کیفیت دانش آموزان است افزود: شاخص  ها یک هدف نیستند بلکه مقدمه ای برای رسیدن به هدف تعیلم و تربیت متعالی هستند.

محبی ادامه داد: مدرسه متعالی مدرسه ای است که بتواند در جهت تفکر و کار آفرینی دانش آموزان گام بردارد و دانش آموزانی فکور در عرصه های اخلاقی، انتقادی، اقتصادی، پرسشگری و بحث های کار آفرینی تربیت کند.

وی با اشاره به اینکه رویکرد آموزش و پرورش رویکردی کارآفرینی افزود: مهارت های کسب و کار و خرید و فروش، خود باوری و ویژگی های ریسک پذیری باید در دانش آموزان ارتقا یابد تا در هنگام دانش آموختگی  به دنبال گذراندن این نباشند که مصادیق آن جشنواره های جابر، جوان و خوارزمی است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com