× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

توسعه شرکت های دانش بنیان در مناطق آزاد

توسعه شرکت های دانش بنیان در مناطق آزاد

سورنا ستاری شامگاه جمعه در حاشیه افتتاح یک واحد تولیدی دانش بنیان در جمع خبرنگاران در جزیره کیش افزود: مهمترین هدف ما در ایجاد شرکت های تولیدی دانش بنیان در کشور و در مناطق آزاد پرهیز از اشتباهات گذشته در مناطق آزاد برای جلوگیری از آلوده شدن محیط زیست و هوای این مناطق است.
وی اظهار کرد: بدون تردید در حوزه اقتصادی و توسعه مناطق آزاد باید به ایجاد شرکت های دانش بنیان در این قبیل مناطق اهتمام جدی داشت و اقتصاد این مناطق را بر پایه حرکت های دانش بنیان استوار کرد.
ستاری به ظرفیت های اقتصادی و درآمدی شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: بیش از 3400 شرکت دانش بنیان در کشور داریم که در سال 95 بیش از 400هزار میلیارد ریال فروش داشته اند.
وی معتقد است که مهمترین برنامه حمایتی در این راستا این است که همه دست در دست هم زیست بومی در کشور ایجاد کنیم که بتوانیم در این زیست بوم کار کنیم.
معاون رییس جمهوری تصریح کرد: مشکل اشتغال ما وام نیست ، بلکه اکوسیستم یا زیست بومی است که باید برای یک کارآفرین در داخل مناطق ایجاد کنیم، بویژه در حوزه اقتصاد دانش بنیان که مبتنی بر فرد است و بر تجهیزات مبتنی نیست.
ستاری تاکید کرد: لازم است زیست بومی ایجاد شود تا افراد خلاق در آن مورد احترام باشند و بتوانند خلاقیت خود را بروز دهند و تبدیل به کارآفرینی کنند، موفق می شویم.
وی افزود: نسل جدید کارآفرینی کشور به واسطه بودجه دولتی درست نشده است بلکه در گرو خلاقیت افراد با سرمایه گذاری بخش خصوصی است و در این حوزه هرچه دولت دورتر باشد و وارد حمایت مالی نشود، بلکه حمایت معنوی بهتر است.
وی معتقد است که هر جا که دولت وارد حوزه مالی شود با خود یک رانت می آورد و این موجب می شود که افراد خلاق نتوانند خود را نشان دهند.
ستاری گفت: در تجهیزات پزشکی در کیش چند شرکت بیشتر نداریم اما اگر هدف صادرات باشد باید مدیرت مناطق آزاد به این سمت حرکت کند که اکوسیستم جدیدی در منطقه پیاده کند.
وی افزود: خیلی از معضلات اجتماعی موجود به خاطر ساختارهای گذشته است و اگر می خواهیم با فساد مبارزه کنیم با تکیه بر همین جوانان می توانیم .
جزیره کیش با مساحت 91.5 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 40 هزار نفر در 18 کلیومتری کرانه جنوبی ایران در محدوده شمالی آب های نیلگون خلیج فارس واقع است و از نظر تقسیم بندی سیاسی و اداری کشور، در محدوده استان هرمزگان و شهرستان بندر لنگه قرار دارد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com