× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

توسعه همکاری ایران و عمان در حوزه‌های مختلف علم و فناوری

توسعه همکاری ایران و عمان در حوزه‌های مختلف علم و فناوری

علی‌مرتضی بی‌رنگ قائم مقام معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری در نشست دیدار با دکتر الربیعی مدیرکل حوزه دارویی وزارت بهداشت عمان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های معاونت علمی در زمینه توسعه علم و فناوری اظهار کرد: یکی از اولویت های معاونت علمی در چند سال اخیر حمایت و توسعه شرکت های دانش بنیان بوده‌است. البته «توسعه شتاب دهنده ها»، «مراکز نوآوری» و «حمایت از توسعه کسب و کار بین‌المللی شرکت های دانش بنیان» نیز از دیگر اقداماتی است که در معاونت علمی پیگیری می شود.
وی ادامه داد: طی 5 سال گذشته، تعاملات سازنده‌ای بین ایران و عمان در حوزه‌های مختلف علم و فناوری آغاز‌ و مدل‌های همکاری عملیاتی بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شورای تحقیقات عمان تعریف شد.
بی رنگ همچنین بیان کرد: قرابت جغرافیایی، فرهنگی و سیاسی دو کشور فرصتی را برای ما و طرف‌های عمانی فراهم کرده‌است تا با سیاست‌های مناسب، پیوندهای عمیق‌تر و موثرتری بین مراکز تحقیقاتی و بخش خصوصی فعال در حوزه فناوری ایجاد کنیم. دعوت برای حضور شرکت‌ها و موسسات تحقیقاتی دو کشور برای بازدید و آشنایی با زیرساخت‌های فناورانه و بازار ایران و عمان، قدم موثری در این مسیر خواهد بود.
در ادامه این دیدار، دکتر الربیعی، مدیرکل حوزه دارویی وزارت بهداشت عمان، ضمن ابراز تشکر از دعوت و تنظیم این ملاقات، آشنایی و بازدید از دستاوردهای فناورانه ایران در حوزه سلامت را فرصتی برای توسعه همکاری‌های فناورانه عمان با کشورمان اعلام کرد. وی با اشاره به توافقات اولیه برای تسهیل فرآیند ثبت و بازاریابی داروها و فراورده‌های زیستی ایران در عمان، مزایای حضور در بازار عمان و صادرات مجدد از این کشور به سایر کشورهای منطقه و حوزه خلیج فارس را برشمرد.
همچنین هیات علم و فناوری عمان طی سفر اخیر خود به ایران، از پارک فناوری پردیس و شرکت سیناژن نیز بازدید کردند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com