× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

فعالیت بیش از ۵ هزار شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه‌های سراسر کشور

فعالیت بیش از ۵ هزار شرکت دانش‌بنیان در دانشگاه‌های سراسر کشور

حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در خصوص کاربردی شدن پژوهش و تجاری شدن آن در دانشگاه‌ها اظهار کرد:‌ امروز خوشبختانه استارت‌آپ‌ها عملکرد خوبی دارند به طوری که ما اکنون 5 هزار و 400 شرکت دانش بنیان و 41 پارک علم و فناوری فعال در سراسر کشور داریم.
وی ادامه داد: جوانان ما با تکیه بر دانش خود توانسته‌اند به پله‌های رفیع علم دست یابند اما این مورد از نظر ما ایده‌آل و رضایت بخش نیست و در این بعد قضیه باید بیشتر کار کنیم.
صنعت در دانشگاه‌ها فاز تاخیری دارد
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل تصریح کرد: هر کجا که صنعت ما صنعت پیشرویی شده است از دانشگاه‌ها بیشتر استفاده کردیم نظیر صنایع دفاعی که خوشبختانه توانسته‌اند از دانشگاه‌های ما خوب استفاده کنند اما باید بپذیریم صنعت در دانشگاه‌ها فاز تاخیری دارد و باید در این موضوع بیشتر ورود پیدا کنیم. دانشگاه‌ها در خط مقدم علم و فناوری دنیا در حال کار کردن هستند و بسیاری از صنایع ما نیاز به این علم و فناوری را در خود احساس نمی‌کنند.
سالار آملی اضافه کرد: در همه جای دنیا همیشه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی عرضه کننده علم هستند، تقاضای علم در جامعه باید رشد پیدا کند و این تقاضاها باید به سمت دانشگاه‌های ما سوق پیدا کند البته ما باید در دانشگاه‌ها تحولاتی ایجاد کنیم تا بتوانیم پاسخگوی این نیازها باشیم.
وی اظهار کرد: از نگاه ما باید اینگونه باشد که فاز نوآوری در صنعت توسعه پیدا کرده و ایجاد کشش بازار و تقاضای علم در کشور توسعه پیدا کند.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، گفت:‌ در نظام ملی نوآوری همه دستگاه‌ها مشغول هستند لذا باید در این مورد به صورت مجموعه‌ای کار شود تا این ارتباط یعنی ارتقای علم از دانشگاه به صنایع انتقال پیدا کند.
سالار آملی یادآور شد: برای انجام این کار نهادهای مختلفی نظیر دولت و مجلس شورای اسلامی باید در این حوزه ورود و نظارت‌های خود را بیشتر کند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com