× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

اجلاس ملی چهره‌های ماندگار مدیریت و کارآفرینی شروعی برای ترویج فرهنگ کارآفرینی

اجلاس ملی چهره‌های ماندگار مدیریت و کارآفرینی شروعی برای ترویج فرهنگ کارآفرینی

ایرج سلطانی  در نشست خبری نخستین اجلاس ملی چهره‌های ماندگار مدیریت و کارآفرینی اظهار داشت: صحبت از کارآفرینی به معنای اشتغال نیست، گاهی به دنبال کارآفرینی، بهره‌وری افزایش می‌یابد درحالی که اشتغال صورت نمی‌گیرد و گاهی هم منجر به اشتغال می‌شود این دو مقوله در برابر یکدیگر نیستند.
وی با بیان این که خروجی این همایش تقویت همت و فکر برای شروع کارآفرینی است، افزود: تغییر نگاه به اشتغال و تفکر افرادی است که منتظرند دولت یک دفتر و میز برای شروع کار به آن‌ها بدهد از جمله خروجی‌های این همایش است.
دبیر اجرایی نخستین اجلاس ملی چهره‌های ماندگار مدیریت و کارآفرینی گفت: در تعاریف، کارآفرینی بیشتر به معنای خلق فرصت است، فرصت‌هایی که همیشه هست اما از کنار آن‌ها به راحتی رد می‌شویم و منتظریم دستگاه دولتی برای همه کار پیدا کند، در حالی که با کشف و استفاده از فرصت‌ها در کارآفرینی، فرصت به سودآوری تبدیل می‌شود.
وی اضافه کرد: طراحی و خلاقیت باید از خود انسان شروع شود، در این همایش جوان‌ها عده‌ای را می‌بینند که خودشان شروع و از محیط برای پیشبرد اهداف خود استفاده کردند، حتی در حوزه مدیریت باید از خود شروع و خلق یا شکار فرصت کرد تا برای جامعه و خود ثروت خلق کنیم.
سلطانی در ادامه با اشاره به موفقیت در حوزه کارآفرینی و اشتغال اذعان داشت: موفقیت در حوزه دو دسته عوامل مؤثر سخت و نرم افزار دارد، سخت‌افزاری مانند قوانین و مقررات،فناوری ، زیرساخت‌ها و... که در این همایش به دنبال این راه نیستیم زیرا نه اهرم آن وجود دارد و نه تأثیرگذار خواهد بود و اقدامات در این حوزه در حد پیشنهاد است، این اجلاس در بخش دسته نرم‌افزاری که به همت و تلاش انسان برمی‌گردد فعالیت می‌کند، و موفقیت در این حوزه بدون فکر و تغییر نگاه و آسیب‌شناسی سخت‌افزاری میسر نمی‌شود.
وی با اشاره به لزوم تقدیر از اساتید حوزه کارآفرینی تصریح کرد:  احترام و تجلیل چهره‌های ماندگار کارآفرینی به منظور ایجاد یک پایگاه اجتماعی و فرهنگ کارآفرینی است، انتخاب چهره‌های ماندگار سخت و پیچیده است و شاید این انتخاب‌ها خیلی دقیق و شامل همه افراد موفق این حوزه نشود اما برای ترویج این فرهنگ نیاز به برگزاری آن است تا از این فضا برای فرهنگ‌سازی استفاده شود و دانشجوی بی‌انگیزه بتواند انرژی لازم را برای برداشتن اولین گام به سمت کارآفرینی و اشتغال کسب کند.
دبیر اجرایی همایش با اشاره به فرایند برگزاری همایش توضیح داد: برای برگزاری اجلاس بیش از 300 فعالیت باید انجام شود، دردسرهای زیادی هست اما برای تبلیغ و ترویج فرهنگ کارآفرینی، توسعه حرفه‌ای کار و حرکت به سمت تعالی چه در زندگی شخصی و چه کسب و کار لازم و ضروری است.
وی تأکید داشت: بهره‌وری در کارها لازمه تغییر نگرش و فکر است تا بحث علمی مطرح شود، نشان داد که می‌شود متفاوت فکر کرد، معمولی نبود و نگاه جدید به کارآفرینی داشت تا با در نظر گرفتن همه این قضایا در خانواده و حتی کشور به سودآوری منجر شد.
سلطانی با اشاره به ظرفیت استان اصفهان در حوزه کارآفرینی ابراز کرد: درشان استان اصفهان است که این اجلاس شروعی برای ترویج کارآفرینی باشد و بیش از پیش در راستای سند چشم‌انداز کشور قرار گیرد، به تقویت آن کمک کند و همچنین همایش گامی کوچک در تحقق اهداف اقتصادی کشور و حمایت از ورود جوان‌ها در مسیر کسب و کار با نگاهی جدید شود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com