× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

فاز سوم پارک فناوری پردیس با همکاری چین توسعه می یابد!

فاز سوم پارک فناوری پردیس با همکاری چین توسعه می یابد!

علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی در نشست انعقاد تفاهم نامه برای توسعه فاز سوم پارک فناوری پردیس با چین گفت: پارک فناوری پردیس در حال حاضر یکی از برجسته‌ترین پارک‌های علم و فناوری در کشور است، از این‌رو تأمین مالی در توسعه این پارک می‌تواند به انتقال فناوری در حوزه بین‌المللی کمک کند.
وی توسعه پارک فناوری پردیس را یکی از برنامه‌های اصلی در دولت دوازدهم خواند و گفت: توسعه پارک فناوری پردیس از مهم‌ترین اهداف در دولت دوازدهم است، تا  بتوانیم شرایط فعلی این پارک را ارتقاء دهیم و در این مسیر نیازمند آنیم که نوعی ارتباط میان ظرفیت‌های فعلی این پارک با استفاده از ظرفیت‌های موجود در آینده ایجاد کنیم.
دلیری با تاکید بر توسعه هزار هکتاری پارک فناوری پردیس اظهار کرد: با توسعه فاز سوم پارک فناوری پردیس می‌توانیم شرکت‌ها، آزمایشگاه‌های مرجع و مجموع خدمات فناوری را در این مجموعه مستقر کنیم، همچنین تمامی مجموعه‌ها که می‌توانند خدمات عمومی، تخصصی و خدمات آزمایشگاهی، همچنین پولی، مالی و بانکی را ارائه دهند، نیز می‌توانند در این مجموعه مستقر شوند.
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی گفت: به‌منظور استقرار این مجموعه بزرگ در پارک فناوری پردیس ممکن است منابع دولتی موجود در پارک نتواند پاسخگوی این اقدام باشد، به همین منظور با ورود به بحث تأمین مالی از طریق کشورهای چین و عمان درصدد رفع این موانع شدیم.
دلیری گفت: تفاهم‌نامه همکاری با یک شرکت که بیشتر پروژه‌های تأمین مالی در ایران توسط این شرکت به انجام می‌رسد به‌منظور توسعه فاز سوم پارک فناوری پردیس امضاء شد، که طی این تفاهم‌نامه ۱۲۵ میلیون یورو در مدت ۱۰ سال با دو سال تنفس برای ساخت و تجهیزات فاز سوم پارک فناوری پردیس در نظر گرفته‌شده است.
وی گفت: همچنین بر طبق این تفاهم‌نامه مقرر شد، صندوق فناوری‌های نوین به نمایندگی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک فناوری پردیس همکاری خود را با این شرکت چینی داشته باشد تا منابع مالی را به‌منظور توسعه پارک به کار گیرد.
دلیری افزود: پس از امضای این تفاهم‌نامه عملیات اجرایی آن در سال ۹۷ شروع خواهد شد.
در راستای توسعه فاز سوم پارک فناوری پردیس، دفتر تأمین مالی و سرمایه‌گذاری معاونت بررسی‌های متعددی را در زمینه تأمین مالی پروژه آغاز کردند. در گام نخست پیشنهادات شرکت مهندسی CAMC چین مورد بررسی قرار گرفت و طی جلسات و مکاتبات متعدد پیشنهاد دفتر با مشاوره پارک فناوری پردیس نهایی شد.
طرف چینی نیز پیشنهاد جدیدی ارائه کرد که نهایتاً در نشستی مشترک در تاریخ ۱۳ اسفندماه ۹۶ با حضور ۴ نفر از مقامات ارشد و نمایندگان شرکت مذکور، تفاهم‌نامه طرف ایرانی مورد توافق طرفین قرار گرفت و مقرر شد ظرف مدت ۴ ماه با مشارکت طرفین قرارداد اجرایی نهایی تهیه و به تأیید طرفین برسد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com