0  |  0

فاینکس 2018 محلی برای ظهور استارت‌آپ‌های جدید

فاینکس 2018 محلی برای ظهور استارت‌آپ‌های جدید

نشست هم اندیشی با هلدینگ ها و شرکت های سرمایه گذاری با حضور مدیرعامل شرکت فرابورس ایران و علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شرکت فرابورس برگزار شد. بر همین اساس شرکت گنندگان با تاکید بر گسترش فناوری در بخش های مختلف کشور، فاینکس 2018 را محلی برای ظهور استارت‌آپ‌های جدید دانستند.
نشست هم اندیشی با هلدینگ ها و شرکت های سرمایه گذاری امروز بعد از ظهر در شرکت فرابورس ایران برگزار شد.
در ابتدای این نشست امیرهامونی، مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینکه ما خود را بی‌نیاز از ورود به حوزه فین‌تک نمی‌بینیم، گفت: در بخش‌های مختلف مانند سامانه معاملات و سامانه پس از معاملات، اولویت‌های سرمایه‌گذاری فرابورس را مطرح کرده‌ایم که استارت‌آپ‌ها و سایر علاقه‌مندان می‌توانند ایده‌های خود را در این خصوص ارائه کنند.
وی همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش بیان کرد: شرکت فرابورس برای سرمایه گذاری روی بهترین ایده‌ها و حل چالش‌های مطرح‌شده آمادگی های لازم را دارد.
ورود VC ها با فعالیت فرابورس
در بخش دیگر این نشست علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه سرمایه گذاری های نوین توسعه یافته است، گفت: در سال های اخیر سرمایه گذاری های سنتی در کشور کاهش یافته و به سرعت به سمت فناوری های نوین و استارت آپ ها حرکت کرده است.
وی در ادامه و در خصوص صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه گفت: این حوزه در یکی دوسال اخیر سامان یافته و فرابورس در ورود CVها به بازار سرمایه پیش‌قدم بوده است.
دلیری همچنین به اهمیت تامین مالی جمعی (crowdfunding ) اشاره کرد و گفت: این تفکر که برای سرمایه گذاری حتما باید پول زیادی داشته باشیم تصور اشتباهی است و باید اصلاح شود.
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه فرابورس ایران همواره نگاه مثبتی به حوزه فناوری‌های نوین داشته است گفت: با فعالیت هایی که اکنون در این زمینه صورت میگیرد بازار سرمایه از فضای سنتی به طور کامل خارج می‌شود و به سمت کسب‌وکارهای نوین حرکت می‌کند.
روزنمایی از دستاوردهای فین استارزها در نمایشگاه بورس
همچنین در بخش دیگر این نشست حسین نظام دوست رئیس اداره نهادهای نوین مالی شرکت فرابورس ایران با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری های جسورانه بیان کرد: امروزه نقش سرمایه گذاری جسورانه و هوشمند در دستیابی به رشد پایدار اقتصادی کشورها بسیار اهمیت یافته و این مهم در چرخه های کسب و کار نیز از جهت تامین مالی مناسب پررنگ تر از گذشته مطرح شده است.
در پایان نیز علی زندوکیلی، دبیر اجرایی رویداد فین استارز بیان کرد: در یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ، فعالان فین استارز را معرفی و از دستاوردهای آنها رونمایی خواهیم کرد.
وی افزود: در رویداد فین استارز ، از استارت آپ هایی که نیاز به جذب سرمایه گذاری داشته باشند در جلسه ویژه ای دعوت می شود تا بیزینس پلان خود را اعلام کنند و در صورت تایید، با آنها تفاهم نامه یا قرارداد امضا کنیم.
یادآور می شود، فاینکس 2018 از تاریخ 27 تا 30 فروردین 97 برگزار می شود، شرکت های علاقه مند به مشارکت در یازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه برای اطلاع از جزئیات این رویداد مهم می توانند به پایگاه اینترنتی نمایشگاه به نشانی http://iranfinex.ir/ مراجعه یا با شماره تلفن 42917000 داخلی 133 و 116 تماس بگیرند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: سنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com