0  |  7

11 چيزي كه افراد ثروتمند مي‌خواهند ، ولي ما نمي‌خواهيم (بخش دوم)

11 چيزي كه افراد ثروتمند مي‌خواهند ، ولي ما نمي‌خواهيم (بخش دوم)

بخش اول این مقاله را مطالعه نمایید:  11 چيزي كه افراد ثروتمند مي‌خواهند ، ولي ما نمي‌خواهيم (بخش اول)

 

6 . افراد ثروتمند مي‌خواهند وقت خود را با ساير افراد ثروتمند بگذرانند.

يك فرد ثروتمند، با كساني رفت و آمد دارد كه به اندازه‌ي او يا بيشتر از او ثروت دارند. افراد موفق، به ساير افراد موفق به چشم يك ابزار نگاه مي‌كنند تا به خودشان انگيزه بدهند، به آنها به چشم يك مدل نگاه مي‌كنند تا از آنها ياد بگيرند، و به خودشان مي‌گويند اگر آنها توانستند پس من هم مي‌توانم.

آنها به جاي حسادت نسبت به ساير افراد موفق، از آنها تشكر مي‌كنند، زيرا آن افراد الگويي هستند كه نحوه‌ي رسيدن به چنين موفقيتي را مي‌توان از آنها آموخت. سريع‌ترين و آسان‌ترين راه براي خلق ثروت اين است كه دقيقا ياد بگيريم مردم چگونه ثروتمند مي‌شوند، و بزرگان دنياي پول چه كساني هستند.

7 . افراد ثروتمند مي‌خواهند مشكلاتشان، آنها را از مسير منحرف نكند.

راز موفقيت اين نيست كه از مشكلات دوري كنيد يا از شر آنها خلاص شويد يا آنها را كوچك بشماريد. راز موفقيت در اين است كه خودتان را آنقدر رشد دهيد تا هر مشكلي در برابر شما كوچك جلوه كند. جاده‌ي ثروت مملو از تله‌ها و مشكلات است و دقيقا به همين خاطر است كه خيلي از افراد نمي‌توانند اين جاده را طي كنند. بسياري از افراد نمي‌خواهند به زحمت بيفتند و مسئوليتي داشته باشند و به طور خلاصه، نمي‌خواهند مشكل داشته باشند. افراد فوق‌العاده موفق، به جاي تمركز بر مشكلات يا حتي توجه به آن، بر اهداف خود متمركز مي‌شوند.

8 . افراد ثروتمند مي‌خواهند بر ارزش خالص ثروت خود تمركز كنند.

معيار واقعي ثروت، ارزش خالص است نه سرمايه‌ي در گردش. ارزش خالص، ارزش مالي همه‌ي چيزهايي است كه مال خود شماست، و معيار نهايي ثروت است; چون در صورت لزوم مي‌توانيد در نهايت آنچه را كه مال خودتان است به پول نقد تبديل كنيد.

9 . افراد ثروتمند مي‌خواهند بر اساس نتايجي كه كسب مي‌كنند حقوق بگيرند.

شما مي‌توانيد بدون هيچ مشكلي حقوق ماهانه دريافت كنيد، ولي مشكل وقتي به وجود مي‌آيد كه شما لياقت و شايستگي اين حقوق را نداشته باشيد.

ثروتمندترين افراد هرگز سقفي براي درآمد خود قائل نيستند و نمي‌خواهند به خاطر زماني كه صرف مي‌كنند حقوق بگيرند، در عوض ترجيح مي‌دهند بر اساس نتايجي كه كسب مي‌كنند و بر اساس خروجي كار خود، حقوق دريافت نمايند. افراد ثروتمند معمولا به شكلي مالك كسب و كار خود هستند و از سود خود درآمد كسب مي‌نمايند. اين افراد در قبال دريافت حق كميسيون يا درصدي از درآمد كار مي‌كنند و به جاي دريافت حقوق‌هاي بالاتر، اختيار خريد سهام و تسهيم سود را انتخاب مي‌نمايند.

10 . افراد ثروتمند مي‌خواهند پول خود را مديريت كنند

افراد ثروتمند باهوش‌تر از افراد فقير نيستند، بلكه فقط عادت‌هاي پولي متفاوت و بهتري دارند. بزرگ‌ترين تفاوت بين موفقيت مالي و شكست مالي اين است كه چقدر خوب بتوانيد پول خود را مديريت كنيد. خيلي ساده است، براي مسلط شدن بر پول، بايد آن را مديريت نماييد.

افراد عادي نمي‌خواهند پول خود را مديريت كنند، چون معتقدند پول كافي ندارند كه بخواهند آن را مديريت نمايند. تا زماني كه نتوانيد نشان دهيد كه مي‌توانيد دارايي‌هاي خود را اداره كنيد، چيز بيشتري به دست نخواهيد آورد. عادت مديريت پول، خيلي مهم‌تر از مقدار پول است.

11 . افراد ثروتمند مي‌خواهند دائما ياد بگيرند و رشد كنند.

ثروتمندترين افراد، راه و رسم موفق شدن را از افراد ثروتمندتر و موفق‌تر از خودشان مي‌آموزند و حتي بعد از رسيدن به موفقيت‌هاي باورنكردني، باز هم به يادگيري خود ادامه مي‌دهند.

هر فرد ماهري حداقل يك بار با شكست و فاجعه مواجه شده است. هيچ كس يك نابغه‌ي مالي به دنيا نمي‌آيد، بلكه نحوه‌ي رسيدن به موفقيت را به مرور زمان مي‌آموزد... موفقيت، يك مهارت اكتسابي است نه ذاتي.

 

برگرفته از سايت businessinsider.com

 

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com