0  |  0

تعاونی‌ها بهترین راه ایجاد درآمد و کسب و کار موفق

تعاونی‌ها بهترین راه ایجاد درآمد و کسب و کار موفق

امید شنعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه بخش تعاون فردگرا و سرمایه‌محور نیست و بر جمع‌گرایی و فعالیت گروهی استوار است، اظهار کرد: در بخش تعاون افراد در کنار هم قرار گرفته و با سرمایه‌های اندکی که تجمیع می‌کنند کارهای بزرگی انجام می‌دهند به نحوی که اگر هر عضو تعاونی یک میلیون تومان آورده به تعاونی تزریق کند از محل تجمیع آ‌ن سرمایه بسیار خوبی برای شروع یک کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار و پویا فراهم می‌شود.

وی مهمترین مزیت بخش تعاون را اشتغال بسیار با هزینه اندک عنوان کرد و گفت: تعاونی‌ها بهترین راه ایجاد درآمد و کسب و کار موفق و ارزان به شمار می‌روند و به دلیل اهمیت نیروی انسانی و پایین بودن هزینه‌ها بازخورد و نتیجه بهتر و مطلوبتری در آنها حاصل می‌شود.

شنعه درباره هزینه ایجاد شغل در بخش تعاون اظهار کرد: این مساله بستگی به نوع تعاونی دارد هزینه ایجاد شغل در تعاونی‌های مشاغل خانگی با تعاونی‌های تولیدی یا خدماتی متفاوت است اما به طور متوسط هزینه اشتغال بخش تعاون از هفت میلیون تومان شروع شده و تا 100 میلیون تومان را در بر می‌گیرد از این رو فارغ التحصیلان دانشگاهی و جوانان جویای کار می‌توانند برای آغاز یک کسب و کار خوب از قالب تعاونی استفاده کنند.

مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران اضافه کرد: صرف‌نظر از دیدگاه دینی و تاکیدی که قرآن بر مقوله تعاون و فعالیت جمعی دارد از جنبه اجتماعی بسیاری از کشورهای اروپایی پیشرو در بخش تعاون بوده و هستند و در این کشورها اهمیت و جایگاه تعاون به خوبی نهادینه و شناسایی شده است.

به گفته وی، دولت باید از ظرفیتها و مزیتهای بخش تعاون در بحث اشتغالزایی به ویژه ساماندهی کارجویان استفاده و برنامه مدونی در این خصوص تدوین کند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com