× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

در فاینکس بانک‌ها از حاشیه به متن بیایند

در فاینکس بانک‌ها از حاشیه به متن بیایند

مدیرگروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه نظام بانکی کشور باید از فرصت فاینکس ۲۰۱۸ بهره‌بردای بهتری داشته باشد، افزود: مسائل و چالش‌های نظام بانکی به سرعت به اقتصاد کشور تعمیم پیدا می‌کند و لازم است از رویدادهایی که سایر حوزه‌های مالی نیز در آن حضور دارند برای هم اندیشی و حل این چالش‌ها استفاده کرد.
یک کارشناس بانکی برگزاری یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه را رویدادی مهم برای هر سه حوزه دانست و گفت: بانک‌ها باید نقش بیشتری در این نمایشگاه ایفا کنند و از حاشیه نمایشگاه به متن بیایند.
کامران ندری مدیرگروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه معمولا بانک‌ها در این نوع نمایشگاه‌ها آخرین دستاوردها و اقدامات خود را به نمایش می‌گذارند، گفت: در مورد نمایشگاه‌های بورس، بانک و بیمه قابل کتمان نیست که بیشتر از آن که بانک‌ها در این نمایشگاه عرض اندام کنند، دو بخش بیمه و بورس است که از طریق این نمایشگاه سعی در معرفی و طرح مسائل خود دارد و باید اذعان کرد که نمایشگاه برای این دو بخش تا حدود زیادی موثرتر از بانک‌ها بوده، اما بانک‌ها هم باید تلاش کنند نقش بیشتری در نمایشگاه ایفا کنند و از حاشیه به متن بیایند.
مدیرگروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه نظام بانکی کشور باید از فرصت فاینکس ۲۰۱۸ بهره‌بردای بهتری داشته باشد، افزود: مسائل و چالش‌های نظام بانکی به سرعت به اقتصاد کشور تعمیم پیدا می‌کند و لازم است از رویدادهایی که سایر حوزه‌های مالی نیز در آن حضور دارند برای هم اندیشی و حل این چالش‌ها استفاده کرد.
وی به مسائلی که که انتظار می‌رود در یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه مورد بحث‌های کارشناسی قرار گیرد، اشاره کرد و ادامه داد: حجم بزرگی از مسئولیت تامین مالی کشور بر دوش نظام بانکی است بدون آن که سیستم بانکداری ما در شرایط کنونی بتواند پاسخ گوی مطالبات مشتریان باشد، از سوی دیگر مطالبات معوق بانک‌ها در حالی افزایش پیدا کرده که بانک‌ها با کمبود منابع مالی مواجه‌اند و این منابع با پرداخت سودهای بالا روز به روز کمتر می‌شود، این چالش‌ها و مسائل فراوان دیگر نیازمند بررسی و بحث کارشناسی است و فاینکس ۲۰۱۸ باید بستری برای این بحث‌ها و رسیدن به راهکارهای موثر باشد.
ندری در ادامه با اشاره به برگزاری همایش سیاست‌های پولی و بانکی که به نوعی مکمل نمایشگاه، بورس و بانک و بیمه است، توضیح داد: در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه به احتمال زیاد بانک‌ها به روال معمول، غرفه‌ای می‌گیرند و دستاوردهای خود را معرفی می‌کنند اما بعد از برگزاری نمایشگاه و در زمان برگزاری همایش است که بانک‌ها به طور جدی و کارشناسی وارد مسائل بانکداری شده و مشکلات خود را با هم در میان می‌گذارند.
این کارشناس بانکی با بیان اینکه حضور متخصصان و فعالان بانکی در این نمایشگاه به اضافه راه حل‌ها و راهکارهایی که ارائه می‌شود در گره‌گشایی از معایب شبکه بانکی موثر خواهد بود، گفت: نمایشگاه بورس و بانک و بیمه بیشتر از آن که بر مسائل و دغدغه‌های شبکه بانکی متمرکز باشد روی بازار سرمایه و بیمه متمرکز است؛ اما برای تقویت صنعت مالی کشور لازم است بانک‌ها هم فرصت نمایشگاه را مغتنم بشمارند و حضور فعالانه‌تری در این رویداد داشته باشند.
یادآور می شود، فاینکس 2018 از تاریخ 27 تا 30 فروردین 97 برگزار می شود، شرکت های علاقه مند به مشارکت در یازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه برای اطلاع از جزئیات این رویداد مهم می توانند به پایگاه اینترنتی نمایشگاه به نشانی http://iranfinex.ir/مراجعه یا با شماره تلفن 42917000 داخلی 133 و 116 تماس بگیرند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: سنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com