× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

در راستای حمایت از محصولات دانش بنیان برگزار می‌شود: جشنواره «ایران ساخت»

در راستای حمایت از محصولات دانش بنیان برگزار می‌شود: جشنواره «ایران ساخت»

دومین دوره «ایران ساخت» جشنواره‌ای که حمایت از تولیدات دانش بنیان داخلی را هدف قرار داده است در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.
ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی در حمایت از محصولات دانش بنیان ساخت ایران جشنواره ای با عنوان «ایران ساخت» را برگزار کرد که دومین دوره آن اردیبهشت ماه سال ۹۷ برگزار می شود.
«ایران ساخت» با تکیه بر فرآورده‌های فرهنگی و هنری هنرمندان ایرانی، در نظر دارد تا نهضت توجه و حمایت از اقتصاد دانش بنیان را به عنوان یکی از راهبردی ترین زیرساخت های پیشرفت و تعالی کشور و اقتصاد مقاومتی بنیان کند.
جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی و کارآفرینی اقتصاد دانش بنیان، حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران، ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت و همچنین کمک به برجسته سازی کالاهای مرغوب ایرانی از جمله اهدافی است که در «ایران ساخت» دنبال می شود.
این جشنواره به شکل تخصصی و رقابتی بدون محدودیت سنی در ۵ بخش ادبیات، رسانه های دیجیتال، دیداری و شنیداری، هنرهای تجسمی و ایده بازار برگزار می شود که هر یک از این بخش ها خود دارای رشته هایی است.
بخش ادبیات شامل شعر، داستان کوتاه و مستند نگاری است که هر شرکت کننده می تواند حداکثر برای هر رشته ۵ اثر ارسال کند. عکس، پوستر، تصویرسازی، اینفوگرافی و کاریکاتور نیز رشته های بخش هنرهای تجسمی است.
همچنین رشته های فیلم مستند، فیلم کوتاه، برنامه های تلویزیونی، برنامه های رادیویی، پویا نمایی و کلیپ و تیزر تبلغاتی نیز مربوط به بخش رسانه های دیداری و شنیداری است.
در بخش رسانه های دیجیتال نیز وب سایت، شبکه های اجتماعی، نرم افزار چند رسانه ای و کاربردی، نرم افزار تلفن همراه، سامانه هوشمند و IOT و بازی های رایانه ای رشته های مد نظر است. در بخش ایده بازار نیز شامل معرفی و ترویج کالاهای ایرانی، کارآفرینان موفق، پایان نامه های برتر و صندوق های جسورانه است.
البته در دومین دوره از این جشنواره با توجه به استقبال هنرمندان از دور نخست و تجربیات به دست آمده، رشته هایی همچون صندوق های جسورانه، پایان نامه های برتر، شبکه های اجتماعی و سامانه هوشمند افزوده شد تا از این پتانسیل بهره بیشتری برده شود.
آثار تولید شده در نخستین دوره این جشنواره در هر یک از بخش ها برای حمایت از محصول ایرانی تجربه ای نو بود. چنانچه اکران فیلم سینمایی «قهرمانان کوچک» در این جشنواره تجربه موضوعی نو یعنی خرید کالای ایرانی در سینمای کودک را نشان می داد.
جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران ساخت به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف حمایت از تولیدات دانش‌بنیان ساخت ایران و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com