× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

اشتغالزایی برای ۳۰۰ زندانی توسط کارآفرین ملایری

اشتغالزایی برای ۳۰۰ زندانی توسط کارآفرین ملایری

یک کارآفرین ملایری که در زمینه مواربافی فعالیت می‌کند گفت: ما برای ۳۰۰ زندانی و خانواده‌های‌شان از طریق مرواربافی که از انواع سبدبافی است، ایجاد شغل کرده‌ایم.
مسعود غفاری از کارآفرینان و فعالان حوزه صنایع دستی، ضمن معرفی هنر مرواربافی گفت: این هنر یکی از رشته‌های صنایع دستی و از انواع سبدبافی است که در سال‌های اخیر در استان همدان (شهر ملایر) و همچنین در گیلان رواج یافته‌ است. مروار یک نوع چوب ترکه است که در منطقه سولقان در اطراف تهران، بهارِ همدان، ملایر و مراغه کاشته می‌شود و با آن انواع و اقسام سبد در اندازه‌های مختلف، جامیوه‌ای، جانانی، جا لیوانی و لوازم دیگر می‌بافند و از نظر شکل و ظاهر به محصولات بامبوبافی بسیار شبیه است.
این کارآفرین به این که ۳۰۰ خانواده زندانی از طریق مرواربافی روزگار می‌گذرانند اشاره و بیان کرد: زمانی که معاونت صنایع دستی همدان پیشنهاد ایجاد اشتغال برای زندانیان یا خانواده آن‌ها را از طریق مرواربافی مطرح کرد، ما دست به کار شدیم و تا کنون توانسته‌ایم ۳۰۰ خانواده در ملایر را تحت پوشش خود قرار دهیم و برایشان کارآفرینی کنیم. این افراد حداقل حقوق مقرر از سوی سازمان تامین اجتماعی را دارا هستند.
غفاری که محصولات مرواربافی خود را در بیست و نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی (عیدانه) عرضه کرده بود گفت: استادکاران ما مروابافی ملایر را به مدت سه ماه و به صورت رایگان به زندانیان یا خانواده آن‌ها آموزش می دهند. پس از اموزش، مواد اولیه را در اختیارشان می گذاریم تا به تولید سبد و جالباسی و جاکفشی و سبد نان و دیگر محصولات بپردازند.
او ملایر را معدن مرواربافی دانست و افزود: زمینی برای کاشت و برداشت مروار تهیه کرده‌ایم تا مواد اولیه این کار را هم خودمان تولید کنیم. مروار را می توان تا شش بار در یک سال برداشت کرد. زمانی که مروار را می چینیم داخل آب جوش حرارت می دهیم و سپس کار بافتن شروع می شود.
این محصولات تاثیر می گذراند اشاره و بیان کرد: برای این نمایشگاه ها بااید تبلیغات خوب و درستی وجود داشته باشد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com