× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  1

از آسمان تا کارآفرینی روی زمین، گفتگو با خانم خلبانی که کارآفرین شده است

از آسمان تا کارآفرینی روی زمین، گفتگو با خانم خلبانی که کارآفرین شده است

پرواز رویای کودکی اش بود و شد اولین مهندس پرواز زن ایرانی. چنین جایگاهی نه در ایران که در تمام خاورمیانه و بسیاری از نقاط جهان در تسخیر مردان است و این زن جوان این قاعده را در ایران بهم زده است. شاید باورتان نشود ، اما 33 سال بیشتر ندارد اما صحبت از 3000 ساعت پرواز می کند آن هم با توپولف. دومین نمایشگاه نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار، سالن هشت غرفه جامعه بانوان صنعت هوانوردی ایران پای هر زنی را سست می کند، چرا که پرواز رویای هرانسانی است. او را کاپیتان فهیمه احمدی دستجردی صدا می زنند؛

از آسمان تا کارآفرینی روی زمین، چطور؟ در نمایشگاه چه می کنید؟

فارغ‌التحصیل رشته مهندسی پرواز و داراي لیسانس در رشته هوانوردی هستم . نوجوان كه بودم، حس كردم دوست دارم از دنيا رها باشم. دلم مي‌خواست خلبان باشم. همين‌طور هم شد. تحصيل در دانشگاه هوانوردي را از سال 1382 و با خواندن دروس رشته مهندسي پرواز آغاز كردم . بعدتر دوره‌هاي آزاد ديسپچري، تعمير و نگهداري هواپيما، آموزش پرواز با چتر و سقوط آزاد را هم گذراندم تا به عنوان مهندس پرواز هواپيماي توپولوف 154 انتخاب شدم. دوره‌هاي لازم براي رسيدن به كاپيتان (خلبان يك) شدن را گذراندم وسپس سازماني به نام «جامعه بانوان صنعت هوانوردى ايران» كه كارش رسيدگي به نيازهاي زنان شاغل در صنعت هوانوردي ايران است را تاسیس کردم .امروز هم اینجا هستم تا کمک کنم به همه بانوان دارای شرایطی که رویای پرواز دارند و می خواهند در آسمان باشند .

چه اهدافی را در سازمان مردم نهاد جامعه بانوان صنعت هوانوردی ایران دنبال می کنید ؟

اول اینکه دوست دارم تا راهی برایم گشوده شود برای کمک به بانوان با انگیزه. ارتقاء آگاهی و بینش جامعه زنان و توانمند کردن آنها از اهداف جامعه بانوان صنعت هوانوردی و من است . شناسایی توان علمی، فنی ومهارتی اعضای جامعه و هدایت آنها به مراکز مورد نیاز کشور از دیگر اهداف ماست . در این راستا از برگزاری سمینارها و همایش ها دریغ نخواهیم کرد .

کارآفرینی و ایجاد اشتغال در غرفه شما و جامعه بانوان صنعت هوانوردی ایران چه جایگاهی دارد؟

ما از تمام دختران ایرانی و بانوانی که علاقه به این حرفه داشته باشند و از سلامت جسم و روح برخوردار باشند حمایت می کنیم و آنها را راهنمایی کرده و آموزش می دهیم . البته بخشی از اقدامات لازم را سازمان هواپیمایی کشور انجام می دهد .

نظر شما خانم ها با داشتن کدام شاخص می توانند وارد حرفه پروازی شوند؟

اولین گام را علاقه مندی می دانم. بعد شناخت توانمندی های خود. باید اول توانمندی های لازمه یک شغل را پیداکنیم، اگر آن توانمندی‌ها وجود داشت می‌توان به سمت آن حرفه رفت و آن را ادامه داد . هر کسی می داند که تا چه حدی می تواند از خودش انتظار داشته باشد مثال خلبانی از مشاغل سخت محسوب می شود اما من آن را سخت نمی دانم. برای خانم ها این حرفه بیشتر یک آرزوی دست نیافتنی است اما من می خواهم بگویم این گونه نیست چون من به این آرزو رسیدم پس دست یافتنی است و بقیه هم می توانند با تلاش و پشتکار به این آرزو برسند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: shoaresal.ir
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com