× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

قوانین در حوزه استارت‌آپ‌ها مسکوت است

قوانین در حوزه استارت‌آپ‌ها مسکوت است

سال گذشته خبر موافقت هیأت رئیسه محترم اتاق ایران با تشکیل اتاق‌های جوانان اعلام شد تا برای زمینه ورود افرادی جوانی را فراهم آورد که قصد ورود به فعالیت های اقتصاد و کسب و کار های جدید و به اصلاح استارت آپی(شرکتهای نوپا) دارند.
پدارم سلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در باره این اتاق می گوید: «استفاده از نام "اتاق" برای این تشکل به دلائلی امکان پذیر نشد و نهایتاٌ قرار شد که این تشکل‌ها نام "انجمن جوانان کارافرین استان ..." بخود بگیرند.
اگرچه استفاده از عنوان "اتاق جوانان" درست‌تر بود زیرا "اتاق جوانان" یک نهاد شناخته شده در بسیاری از کشورهای دنیاست و حتی اتاق بین‌المللی جوانان یک صندلی ثابت در فدراسیون جهانی اتاق‌ها به خود اختصاص داده است، اما اهمیت تشکیل تشکلی اقتصادی برای جوانان عضو اتاق و کارآفرینان جوان و خلاق بیش از توقف بر روی نام آن بود.»
بنابراین گزارش، در اساسنامه این انجمن که به تایید اتاق بازرگانی رسیده است و در سال جاری با برگزاری انتخابات و شناخت اعضا، فعالیت خود را آغاز می کند آمده است:
این انجمنها علاوه بر اعضای زیر 39 سال اتاقهای بازرگانی، برای شرکتهای دانش بنیان و استارت اپ ها هم مجاز است. این تسهیل، به همگرایی و داشتن نهادی قانونی برای جوانان خلاق و نخبه در استانها کمک می‌کند.
1- وظائف اصلی اتاقهای جوانان در دنیا بر سه پایه، مسئولیت اجتماعی، شبکه سازی در کارافرینی و جانشین پروری قرار دارد. در ماده 8 اساسنامه، این وظائف به تفصیل تعریف شده‌اند. توجه به این نکته لازم است که اتاقهای جوانان مکمل اتاقهای بازرگانی هستند و در موازی کاری با آنها کار نمی‌کنند.
2- عضویت در این انجمنها علاوه بر اعضای زیر 39 سال اتاقهای بازرگانی، برای شرکتهای دانش بنیان و استارت اپ ها هم مجاز است. این تسهیل، به همگرایی و داشتن نهادی قانونی برای جوانان خلاق و نخبه در استانها کمک می‌کند.
3- برای فراهم سازی زمینه مشارکت بانوان در انجمن جوانان، سهمیه مشخصی برای عضویت بانوان در هیأت مدیره انجمنها پیش بینی شده است. ضروریست بانوان در این انجمنها عضویت و مشارکت فعال داشته باشند.
4- تشکیل انجمن جوانان کارافرین در هر استان، در هماهنگی با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان انجام خواهد شد. افراد واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به اتاق استان خود از زمان و نحوه ثبت نام در هیأت مؤسس انجمن جوانان کارافرین استان مطلع شوند.
5- درباره تشکیل انجمن ملی جوانان کارافرین پس از تشکیل حداقل 10 انجمن استانی و بررسی کارکرد آنها در یک دوره، تصمیم‌گیری خواهد شد.
قوانین در حوزه استارت آپ‌ها مسکوت است
مرتضی میری از اتاق بازرگانی ایران دراین‌باره می‌گوید: هدف این انجمن کمک به کارآفرینی جوانان و توسعه کسب‌وکارهای جدید است که در انجمن‌های تحت مجوز اتاق بازرگانی فعالیت می‌کنند.
وی می‌افزاید: جوانانی که قصد ورود به بازار و کارآفرینی دارند با مشکلات عدیده‌ای مواجه‌اند که در این انجمن به دنبال آن هستیم با رایزنی‌ها که با اتاق بازرگانی و سایر بخش‌های انجمن می‌دهیم مشکلات آنها را برای حل‌وفصل، طرح کنیم.
دبیر کارگروه فرش و صنایع دستی کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران با بیان اینکه اتاق برای رفع مشکلات استارت آپ ها اهتمام زیادی دارد، ادامه داد: قوانین کشور در حوزه فعالیت استارت آپ ها مسکوت است که امیدواریم بتوانیم در تعامل با دستگاه قانون‌گذار این مشکلات را رفع کنیم.
وی تصریح کرد: افرادی که قصد عضویت در این انجمن را دارند باید علاوه بر کارت بازرگانی گواهی فعالیت دانش‌بنیان را نیز داشته و سن آنها کمتر از 39 سال باشد اما کسانی که گواهی دانش بنیان دارند میتوانند بدون عضویت در اتاق بازرگانی می‌توانند عضو انجمن شوند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: تسنیم
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com