× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

سرمایه‌گذاران خارجی به‌دنبال جذب استارت‌آپ‌های ایرانی

سرمایه‌گذاران خارجی به‌دنبال جذب استارت‌آپ‌های ایرانی

مدیرعامل فرابورس ایران گفت: سرمایه‌گذاران کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس به دنبال جذب استارت‌آپ‌های ایرانی هستند تا ایده‌های آنها را به خارج از کشور منتقل کنند.امیر هامونی، با اشاره به حمایت بازار سرمایه از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان داخلی، اظهار کرد: بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای حمایت از استارت‌آپ‌ها رقابت وجود دارد.
مدیرعامل فرابورس افزود: سرمایه گذاران داخلی، باید حمایت جدی‌تری از استارت‌آپ‌های داخلی داشته باشند زیرا در صورت فقدان حمایت داخلی، شرکت‌های خارجی به راحتی اقدام به جذب آنها می‌کنند. هامونی به توجه ویژه خارجی‌ها به کسب و کارهای نوین ایرانی اشاره کرد و ادامه داد: در برخی موارد، سرمایه‌گذاران خارجی اقدام به جذب استارت‌آپ‌های ایرانی کرده‌اند به‌طوری که گروه کاری مربوطه را به‌طور کامل به خارج از کشور انتقال داده‌اند. وی تصریح کرد: سرمایه گذاران کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس از جمله مهم‌ترین‌ سرمایه‌گذارانی هستند که استارت‌آپ‌های ایرانی را جذب کرده‌اند.
مدیرعامل فرابورس درباره حمایت از کالا و ایده‌های ایرانی، گفت: از برنامه‌هایی که برای حمایت از شرکت‌های نوپا و ایده‌های جدید ارائه شده، برگزاری جشنواره فین استارز ۲۰۱۸ با هدف معرفی استارت‌آپ‌ها و برقراری ارتباط میان آنها و سرمایه‌گذاران است. هامونی با بیان اینکه این همایش با حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برگزار می‌شود، افزود: در ایام برگزاری فین استارز ۲۰۱۸ (۲۷ تا ۳۰ فروردین) ۱۴۰ میلیارد ریال توسط شرکت‌های داخلی در بخش استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری شده است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com