0  |  0

لزوم بازنگری مدل فعالیت دانشگاه آزاد در حوزه دانش‌بنیان

لزوم بازنگری مدل فعالیت دانشگاه آزاد در حوزه دانش‌بنیان

قائم مقام واحد علوم وتحقیقات با تاکید بر بازنگری مدل موجود دانشگاه آزاد در حوزه دانش بنیان، گفت: مدل و نسخه‌ای که در این حوزه پیگیری می‌کنیم نباید واحد باشد بلکه باید مورد به مورد بررسی شود.
قاسم عموعابدینی در نشست با فعالان و دست‌اندرکاران مراکز رشد واحد علوم و تحقیقات از تعریف زیست بوم جدید در حوزه علم و فناوری برای واحد علوم و تحقیقات خبر داد و گفت: ایجاد این زیست بوم به سه زیرساخت «صندوق سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان»، «کریدور و استانداردسازی» و «مالکیت فکری و تجاری‌سازی» نیاز دارد.
وی از تشکیل کمیته‌ای برای طراحی مدل‌ها و روش‌ها در این زیست بوم خبر داد و افزود: مراکز رشد باید در این زیست بوم زندگی کرده و مراحل مختلف را بگذارنند.
قائم مقام واحد علوم و تحقیقات با تاکید بر اینکه الزامات هر مرحله از رشد برای هسته‌های فناور تا شرکت‌های دانش‌بنیان رعایت شود، تاکید کرد: وقتی یک هسته فناور به شرکت دانش‌بنیان تبدیل شد، دیگر در زیست بوم دانشگاه نباید بماند و باید به مجموعه پارک علم و فناوری برود.
عموعابدینی با تاکید بر بازنگری مدل موجود دانشگاه آزاد در حوزه دانش بنیان، اضافه کرد: مدل و نسخه‌ای که در حوزه دانش‌بنیان پیگیری می‌کنیم نباید واحد باشد بلکه باید مورد به مورد بررسی شود.
وی عنوان کرد: اقدام‌ها و آیین‌نامه‌هایی در سالیان اخیر در دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه دانش بنیان تدوین شده که ماهیت آنها بیشتر دولتی است اما توقع از دانشگاه آزاد این است که اکوسیستم بهتری برای مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم کند.
قائم مقام واحد علوم و تحقیقات افزود: اگر اراده‌ای برای شکل گرفتن اقتصاد دانش بنیان داریم باید به اساتید و پژوهشگرانی که شرکت‌های دانش بنیان موفق تاسیس می‌کنند امتیاز تعلق گیرد.
عموعابدینی اظهار داشت: درآمدزایی در حوزه پژوهش و فناوری باعث افتخار است. اساتیدی که در حوزه پژوهش و فناوری نسبت به تاسیس شرکت اقدام می‌کنند، کلاس‌های آنها پربارتر از اساتیدی است که تئوری می‌گویند.

 

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com