0  |  0

۴۹ استارتاپ عضو خانه استارتاپ اهواز هستند

۴۹ استارتاپ عضو خانه استارتاپ اهواز هستند

جمشید افشانی در اهواز اظهار داشت: نمایشگاه الکامپ از تأثیرگذاری قابل توجهی در حوزه فاوا برخوردار است و باید محصولات و خدمات شرکت‌های فعال در این حوزه به نمایش گذاشته شود.
وی با اشاره به این‌که هدف و برنامه پارک علم و فناوری خوزستان طی سال گذشته، توسعه بخش فاوای شرکت‌های عضو پارک بود، ادامه داد: براساس آخرین آمار، در سال گذشته 110 درصد افزایش تعداد شرکت‌های حوزه فاوا در پارک علم و فناوری را به همراه داشتیم.
معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان گفت: راه‌اندازی مرکز تسهیل‌گری و توانمندسازی کسب و کارهای نوپای فاوا کار بزرگ دیگر در این بخش است که تفاهم نامه‌ی میان وزارت ارتباطات و پارک علم و فناوری سراسر کشور بود.
وی با اشاره به راه‌اندازی خانه استارتاپ اهواز، افزود: در این مجموعه فضایی ایجاد شده که استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا می‌توانند به صورت کاملا رایگان مستقر و از خدماتی شامل آموزشی، مشاوره‌ و منتورینگ استفاده کنند و در قالب یک سری رویدادها آموزش‌های لازم به صورت غیرمستقیم به آنها ارائه می‌شود.
افشانی با بیان این‌که از اسفندماه سال گذشته تاکنون 49 استارتاپ عضو خانه استارتاپ اهواز شده که از این میان 33 استارتاپ در سالن خرمشهر نمایشگاه الکامپ مستقر شده‌اند، گفت: 70 درصد هزینه حضور این استارتاپ‌ها را پارک علم و فناوری خوزستان پرداخت کرده است.
معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان اظهار داشت: 29 شرکت فعال حوزه فناوری اطلاعات دیگر در حوزه فاوا عضو پارک علم و فناوری خوزستان هستند که از این تعداد 10 شرکت به صورت غرفه‌های مستقل و مجزا در نمایشگاه حضور یافتند.
وی با اشاره به این‌که از مجموع استارتاپ‌های عضو خانه استارتاپ اهواز 29 درخواست جهت استقرار در خانه را داشتند که مجموعه‌های آنها از یک نفر تا چند نفره تشکیل می شود، بیان کرد: این استارتاپ‌ها در حوزه گردشگری، خدمات شهری، سلامت و دیگر بخش‌ها فعالیت دارند که از بستر IT برای توسعه کار خود استفاده می‌کنند.
افشانی با اشاره به موضوع پیام‌رسان‌ها و ضرورت پرداختن به آنها، عنوان کرد: پیام‌رسان‌ها باید کیفیت و خدمات لازم جهت ارائه به مردم را بهبود ببخشند تا بتوانند در فضای رقابتی حرف اول را بزنند؛ براساس گزارش‌های رسیده درصد بسیار زیادی از پیام‌های تلگرام کاسته شده و میزان ترافیک این پیام‌رسان کاهش پیدا کرده است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: تسنیم
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com