0  |  0

خانواده‌ها کودکان‌شان را کارآفرین تربیت کنند

خانواده‌ها کودکان‌شان را کارآفرین تربیت کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: خانواده‌ها کودکانشان را کارآفرین تربیت کنند.
علی آشتاب اظهار کرد: خانواده‌های کم درآمد نیاز به دسترسی درآمد سریع دارند پس باید مشاغلی برای آنها تعریف شود که دارای این خصوصیت باشند.
وی ادامه داد: برای همین باید در قالب مشاغل خرد و خوداشتغالی برای آنها شغل ایجاد کرد.
آشتاب یکی از گرفتاری‌های اصلی جامعه را نداشتن مهارت عنوان کرد و گفت: ممکن است بازار پذیرای رشته فرد فارغ‌التحصیل نبوده و فرصتی برای آن وجود نداشته باشد برای همین لازم است در کنار تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک دنبال کسب مهارت نیز باشند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: فرد در کنار رشته خود می‌تواند تخصصی را فرا بگیرد و باید در افراد تغییر نگرش ایجاد شود.
وی با بیان اینکه نگرش‌ها از پشت میز نشینی باید تغییر کند، ادامه داد: باید جامعه به سمت کارآفرینی حرکت کند و دولت موظف است مشوق‌های لازم را در راستای تسهیل شرایط فراهم کند تا منجر به بهبود فضای کسب و کار شود.
آشتاب تصریح کرد: خانواده‌ها نیز می‌بایست از همان دوران کودکی فرزند خود را به سمت مسیر کارآفرینی هدایت کنند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com