0  |  0

فرآیند بهینه‌سازی محیط کسب و کار پیگیری می‌شود

فرآیند بهینه‌سازی محیط کسب و کار پیگیری می‌شود

حسین میرشجاعی معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد در مراسم رونمایی از 6 سامانه الکترونیکی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: از میان 4 زیرسامانه مربوط به مرکز ملی پالایش محیط کسب و کار کشور دو زیر سامانه آماده عملیاتی شدن و اجراست.
وی در مورد اقداماتی که در جهت بهینه‌سازی امور کسب و کار انجام شده است، گفت: اقداماتی همچون شناسایی جزئیات مجوزهای دستگاه‌های اجرایی، بررسی مجوزهای متعادی از دستگاه‌های اجرایی در قالب ابداع مجوز، ادغام و یا ابطال مجوزها، تهیه پایگاه اطلاعات مجوزها و استعلامات کشور و غیره انجام شده است.
معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی در مورد اقدامات بهینه‌سازی که در برنامه‌های آتی پیش‌بینی شده است، بیان کرد: مطابق برنامه‌های تدوینی قصد داریم تا فرآیندهای صدور مجوزهای مصوب شده هر یک از دستگاه‌های اجرایی مراحل گذشته برای کاهش زمان و هزینه مراحل صدور مجوزها احصا و توسط هیئت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مورد بهینه‌سازی قرار دهیم.
میرشجاعی گفت: مرکز ملی پالایش محیط کسب و کار دارایی 4 بخش از جمله سام، دادور، یاور و نما است که هر یک از آنها قادر به حل بخشی از معضلات کسب و کارهاست.
وی ادامه داد: سامانه سام در خصوص اطلاع‌رسانی مجوزهای کشور، سامانه دادور در حوزه دریافت شکایات، انعکاس و پیگیری و رسیدگی به شکایات متقاضیان صدور مجوزهای کسب و کار، سامانه یاور به عنوان مرکز تماس فوریت‌های محیط کسب و کار و همچنین سامانه نما به عنوان پایگاه آخرین اطلاعات مجوزها و استعلامات کشور فعالیت دارد.
معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی تصریح کرد: سامانه سام موجب کاهش زمان صرفی انجام امور اداری می شود که با وجود این سامانه ضمن رصد مراحل در نظر گرفته شده امکان مکاتبه با بالاترین مقام نهاد مربوط به مجوز بوجود می‌آید
میرشجاعی بیان کرد: سامانه یاور هر گونه اطلاعات در فرآیند مجوز و یا آگاهی‌های مربوط به آغاز کسب و کارهای نوین فعالیت می‌کند و افراد استفاده کننده از این سامانه ظرف 5 روز پاسخ خود را دریافت می‌کنند.
وی در توضیح سامانه نما گفت: از سامانه نما به عنوان شناسنامه‌ اقدامات یاد می‌شود چرا که این سامانه امکان مشاهده آخرین دستور کارها و روال کاری را نشان می‌دهد.
معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی مطرح کرد: در واقع4 سامانه زیرمجموعه مرکز پالایش محیط کسب و کار، بازوهای اجرایی ضوابط و قوانین تدوینی هستند که با همت دو وزارتخانه تهیه و مورد بهره‌وری قرار گرفته است.
میرشجاعی گفت: وزارت اقتصاد، وظیفه طراحی مرکز پالایش محیط کسب و کار را به عهده گرفته است و وزارت ارتباطات هم در تهیه زیرساخت‌های مربوط به این سامانه نهایت همکاری را داشته است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com