0  |  1

تمدید مهلت ثبت نام هفتمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف

تمدید مهلت ثبت نام هفتمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف

به گزارش ایرنا از دانشگاه صنعتی شریف، هفتمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار (VCCup7)، رویدادی است که به اهتمام مرکز کارآفرینی دانشگاه شریف راه اندازی شده است و طی 6 دوره برگزاری، اکنون به صورت کشوری توسعه یافته و در بخش ها و حوزه های مختلف برگزار می شود.
این جشنواره از یک سو عرصه ای است برای ارائه دستاوردهای فنی- پژوهشی دانشجویان، دانش آموختگان، استادان دانشگاه ها، کارآفرینان، صاحبان ایده های کسب و کار و از سوی دیگر فضایی است برای طرح نیازمندی های صنعت، که نهایتاً از رهگذر سرمایه گذاری صنعت در کسب و کارهای دانش بنیان، فرصتی را برای همکاری موثر و نظام مند صنعت و دانشگاه فراهم می آورد.
تقویت اکوسیستم کارآفرینی در محیط کسب و کار ایران، توسعه اشتغال از طریق شرکت های نوپا، تقویت اقتصاد کشور از طریق توسعه نگاه خلاقانه و روحیه کارآفرینی، آشنایی صاحبان صنعت با ایده های جدید و خلاقانه، شناسایی کارآفرینان جوان و ناشناخته، کسب اعتبار و شهرت برای کارآفرینان برتر و استفاده صاحبان ایده از بازخورد کارآفرینان و مدیران برتر از جمله اهدافیست که در این جشنواره دنبال خواهد شد.
این جشنواره در حوزه های مدیریت، کسب و کار، مالی و اقتصادی، علوم فنی مهندسی، فناوری های نوین و علوم کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی برگزار خواهد شد.
در طی مراحل این جشنواره، شرکت کنندگان ضمن آشنایی با مفاهیم و اصول کسب و کار و تمرین عملی آن ها بر مبنای ایده محوری و فناورانه خود، در یک محیط رقابتی نسبت به آماده سازی طرح خود جهت ارائه به نهادها و اشخاص سرمایه گذار اقدام می کنند.
خروجی نهایی این جشنواره، طرح های برتری است که ضمن برخورداری از خدمات حمایتی مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف و دیگر نهادهای حامی، امکان سرمایه گذاری صندوق پژوهش و فناوری شریف و سرمایه گذاران به منظور تجاری شدن طرح و تولید محصول مربوطه را خواهند داشت.
زمینه سازی جهت مذاکره و عقد تفاهم نامه سه جانبه جهت جلب سرمایه گذاری مشترک بین سرمایه گذاران، دانشگاه و کسب و کارهای کوچک و متوسط ، جمع آوری ایده های کسب و کار و تشکیل بانک ایده، حمایت مادی و معنوی از طرح ها و ایده های برتر به ویژه در حوزه فناوری های پیشرفته از دیگر اهداف برگزاری این رویداد است.
این جشنواره در دو بخش شامل ایده های نوآورانه و کسب وکارهای نوپا تدارک یافته است و طرح های شرکت کننده در هر سرفصل به طور جداگانه مورد داوری و ارزیابی قرار گرفته و برگزیدگان هر حوزه مورد تجلیل قرار خواهند گرفت. برگزیدگان از جوایزی همچون جوایز نقدی، تسهیلات ارزان قیمت و امکان استقرار در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف بهره مند خواهند شد، ضمن اینکه امکان سرمایه گذاری صندوق شریف و دیگر سرمایه گذاران در طرح های برگزیده نیز وجود دارد.
علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به جشنواره کارآفرینی شریف به نشانی www.vccupfestival.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

مطالب پیشنهادی:

لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران