0  |  3

آموزش مهارت‌های کسب و کار در طرح تابستانه «دانشکار»

آموزش مهارت‌های کسب و کار در طرح تابستانه «دانشکار»

رویداد «دانشکار» که از ترکیب نام دانشگاه و صنعت نام‌گذاری شده است به این صورت عمل می‌کند که آموزش‌هایی به‌صورت تئوری و عملی ارائه می‌کند. کارجوهایی که وارد دانشکار می‌شوند می‌توانند دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و حتی فارغ‌التحصیل باشند. افراد ذکر شده می‌توانند در قدم نخست پکیج «شایستگی» را دریافت کنند. این پک شامل مهارت‌های عمومی و تخصصی است.
مهارت‌های عمومی پک شایستگی شامل مهارت‌های شغلی از جمله مهارت‌های ارتباطی، مهارت‌های یادگیری، جست‌وجوی پیشرفته، خودشناسی شغلی، رزومه نویسی و غیره است. در کنار این پک، برخی آزمون‌های شخصیت شناسی نیز طراحی‌شده است که به خودشناسی شرکت‌کنندگان کمک می‌کند.
در کنار این دو موضوع، شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر شرکت های صنعتی به‌عنوان کارفرماهای این طرح، فرصت کارآموزی را در سایت دانشکار تعریف می‌کنند. لازم به ذکر است که کارآموزی در دانشکار با کارآموزی‌های دیگر متفاوت است. این کارآموزی به دو صورت مهارت افزایی و منجر به استخدام تعریف می‌شود.
افرادی که کارگاه‌های حضوری و پک شایستگی را پشت سر می‌گذارند، فرصت‌های کارآموزی را هم بررسی کرده و با توجه به آموزش‌هایی که در راستای رزومه سازی دیده‌اند برای این فرصت‌های کارآموزی درخواست خود را ارسال می‌کنند. پس از بررسی کارفرماها و کارجوها و مصاحبه، دوره کارآموزی آغاز می‌شود. طبق آمار، نزدیک به 70 درصد این درخواست‌ها منجر به ورود دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به صنعت می‌شود.
در این مرحله پک شایستگی تخصصی از سوی کارفرماها که بهترین آموزگارها هستند ارائه می‌شود. کارآموزان دوره‌ای 200 تا 300 ساعت را می‌گذرانند. در این مرحله از طرف دانشگاه فردی با عنوان «رهیار» هم کارجو را هدایت می‌کند و هم حافظ منافع کارفرما است. این نوع کارآموزی هدفمند محسوب می‌شود. بعد از کارآموزی نیز ممکن است تحت عناوین متفاوتی مانند استخدام پاره‌وقت، نیمه‌وقت، پروژه‌ای کارجو و کارفرما همکاری خواهند کرد.
لازم به ذکر است که دانشکار در پکیج عمومی موضوعی را نیز در نظر گرفته است تا افرادی که ایده شخصی دارند راهی برای ادامه ایده خود پیش بگیرند. با کمک این طرح تیم‌هایی که ایده دارند می‌توانند وارد فضای کارآفرینی شوند.
دوره گذشته 500 نفر ثبت‌نام اولیه در رویداد دانشکار صورت دادند. که از این میان 100 نفر تایید و 60 نفر وارد دوره کارآموزی شده و در نهایت نزدیک به 30 نفر استخدام و دو تیم نیز نیز وارد فضای کارآفرینی شدند.
در رویداد پیش رو دانشکار نیز تا امروز نزدیک به 2 هزار نفر ثبت‌نام اولیه داشته‌اند که نزدیک به 500 نفر برای شرکت در دوره انتخاب خواهند شد. علاقه‌مندان تا پایان خردادماه 97 برای ثبت‌نام در این رویداد فرصت دارند.
طرح ویژه تابستان «دانشکار» با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و پارک فناوری پردیس این معاونت، برای دانشجویان تمامی مقاطع و فارغ‌التحصیلان برگزار می‌شود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com