0  |  0

افزایش ضریب نفوذ فناوری در صنعت فرش با شکلگیری «کانون فرش»

افزایش ضریب نفوذ فناوری در صنعت فرش با شکلگیری «کانون فرش»

حسام زندحسامی مدیرکل دفتر نوآوری و کسب‌وکارهای نوین معاونت علمی با اشاره به انتظارات موجود از کانون فرش اظهار کرد: مهم‌ترین هدف از شکل‌گیری این کانون، افزایش ضریب نفوذ فناوری در هنر-صنعت فرش است، به گونه ای که ضمن حفظ اصالت و هویت هنر فرش ایران، با استفاده از فناوری موجب افزایش سهم بازار جهانی و ارتقا جایگاه این هنر-صنعت شویم.
مدیرکل دفتر نوآوری و کسب‌وکارهای نوین؛ ترسیم و آسیب شناسی زنجیره ارزش صنعت فرش و ارائه راهکارها با محوریت توسعه و نفوذ فناوری و با بهره گیری از ظرفیتهای علمی و فناوری کشور را کارکرد اصلی کانون فرش دانست و گفت: در این راستا کانون می بایست ضمن احصا زنجیره ارزش فرش و با توجه به چالشها و ضعف های اصلی مرتبط با حوزه فعالیت خود، برنامه های مشخصی را در بازه زمانی کوتاه‌مدت (یک‌ساله) و بلندمدت در قالب پروژه های عملیاتی و نه صرفاً پژوهشی تعریف و اجرا کنند.
به گفته وی، بدون شک در زنجیره ارزش فرش چالشهای فراوانی وجود دارد که پاسخی فناورانه و نوآورانه دارند. بنابراین هدف این کانون دستیابی به همین راه‌حل‌ها است.
زند حسامی بیان کرد: حیطه فعالیت و تمرکز برنامه های کانون فرش، نه انجام پژوهش است و نه پیگیری مسائل صنفی. برنامه های اجرایی کانون می بایست با وظایف و مأموریت‌های سایر نهادهای اجرایی و تشکلهای موجود، تداخلی نداشته باشد. انتظار می رود این کانون ضمن توجه به بازیابی طرحهای سنتی و نقش های جدید از ظرفیت های علمی و فناوری موجود در کشور بالاخص شرکتهای دانش‌بنیان جهت ارائه نوآوری در طراحی، تولید و توزیع بهره گیری کنند.
زند حسامی ضمن بیان ضرورت حضور کلیه بازیگران کلیدی در کانون گفت: کلیه بازیگران فعال و کلیدی در این هنر-صنعت اعم از پژوهشگران و دانشگاهیان، صنایع تولیدکننده، فروشندگان و صادرکنندگان کلیدی و برندهای مطرح می بایست در این کانون مشارکت فعال داشته باشند. بدون شک ایجاد همدلی و همراهی با سایر نهادها و تشکلها کمک شایانی در نیل به اهداف خواهد داشت.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com