0  |  0

100 هزار مجوز مشاغل خانگی در خراسان رضوی

100 هزار مجوز مشاغل خانگی در خراسان رضوی

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: اهمیت موضوع مشاغل خانگی بر هیچکس پوشیده نیست، در حال حاضر در استان بیش از 100 هزار مجوز مشاغل خانگی صادر شده است.
به گزارش ایسنا، محمد امین بابایی در نشست طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در سالن جلسات سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی، اظهار کرد: اهمیت موضوع مشاغل خانگی بر هیچ کس پوشیده نیست. در حال حاضر در استان بیش از 100 هزار مجوز مشاغل خانگی صادر شده که این امر نماد آن بوده که ما یک ارتش خاموش را در حوزه مشاغل خانگی داریم. امید است با این الگو و برنامه‌ای که همکاران ما در سازمان جهاددانشگاهی هماهنگ می‌کنند بتوانند این ارتش را به درستی هدایت کنند.
وی ادامه داد: با بررسی‌ مشکلاتی که طی گذشته در حوزه مشاغل خانگی داشته‌ایم به این دست پیدا کرده‌ایم که این بخش شامل چند مشکل عمده بوده که شامل مشکلاتی در حوزه تامین مواد اولیه، استانداردسازی، فروش بازار و نداشتن آموزش و مشاوره‌های لازم در این زمینه می‌شود.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی افزود: بر این اساس وزاتخانه طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی را تدوین کرد که با همکاری سازمان جهاددانشگاهی قرار است که این طرح به صورت پایلوت در 9 استان اجرایی شود که استان خراسان رضوی به عنوان اولین پایلوت طرح محسوب می‌شود.
بابایی خاطرنشان کرد: بیشترین ظرفیت استان ما با شناسایی 4000 نفر صورت گرفته، در این راستا برنامه‌ای که ما در نظر گرفته‌ایم این بوده که بتوانیم بر اساس شناسایی که همکاران ما در سازمان جهاددانشگاهی انجام می‌دهند در حوزه مشکلاتی که نام بردیم ورود پیدا کنیم و اقدامات ارزنده‌ای را انجام دهیم. همچنین با گام‌های خود قدم‌هایی مثبتی را در راستای ایجاد بازار فروش برای مشاغل خانگی برداریم.
وی با بیان اینکه همچنین می‌توان برای صادرات کالاهای تولید شده در بخش مشاغل خانگی نیز برنامه‌ای را درنظر گیریم، تصریح کرد: ایجاد زمینه صادرات برای کالاهای تولید شده در بخش مشاغل خانگی از نکات مهم و حائز اهمیت بوده که می‌توانیم در این راستا گام‌‌های مثبتی را برداریم.
جواد سخدری، مدیر مرکز کارآفرینی سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در بخش دیگری از این مراسم اظهار کرد: این طرح به طور کلی شامل 3 بخش بررسی و شناسایی اولویت‌بندی مزیت‌ها و هماهنگی‌های اولیه، آموزش و تونمندسازی و اتصال به بازار می‌شود.
وی ادامه داد: قسمت اول آن یعنی بررسی و شناسایی اولویت‌بندی مزیت‌ها و هماهنگی‌های اولیه انجام گرفته و ارائه آن انجام نیز صورت گرفته است.
مدیر مرکز کارآفرینی سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی افزود: اما به دلیل اینکه کارآفرینی طرح اساسا مبتنی بر کارآفرینی در حوزه توسعه کسب و کار خانگی است ممکن بوده به فرصت‌های جدیدی در حوزه بررسی محیط کسب و کار دست پیدا کنید.
سخدری عنوان کرد: این اجازه به ما داده شده که اگر اولویت‎های جدیدی را شناسایی می‌کنیم وارد فضای اشتغال خانگی کنیم.
وی خاطرنشان کرد: مرحله شناسایی گرچه تمام شده است اما به دلیل پویا بودن طرح ما می‌توانیم مزیت‌ها و فرصت‌های جدید مبتنی بر منابع جدید را ارائه کنیم.
مدیر مرکز کارآفرینی سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی تصریح کرد: فاز دوم این طرح آموزش و توانمندسازی بوده که در این مرحله تلاش ما بر این بوده ثبت‌نام‌های ما به صورت کامل صورت گیرد.
سخدری بیان کرد: همچنین تلاش خواهیم کرد با توجه به زنجیره ارزش در حوزه شناسایی خود کارگاه‌هایی را به صورت تخصصی برگزار کنیم.
مدیر مرکز کارآفرینی سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی تاکید کرد: ما مایل هستیم که دوستان ما در هر شهرستان مبتنی بر مزیت‌های موجود بتوانند پشتیبان‌هایی را شناسایی کنند که به این طرح متصل شوند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com