0  |  0

ایجاد مرکز نوآوری سازمان نظام مهندسی کشور

ایجاد مرکز نوآوری سازمان نظام مهندسی کشور

در مسیر اجرایی‌سازی برنامه توسعه تولید و همچنین تقاضای محصولات دانش‏ بنیان، موضوع ماده ۴۳ قانون رفع موانع تولید رقابت‏ پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، تفاهم‌نامه همکاری، بین معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و سازمان نظام مهندسی ساختمان، در بیست و یکمین اجلاس سازمان نظام مهندسی کشور به امضا رسید.
پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ اهداف کلان این تفاهم‌نامه را حمایت از ایده ‏های نوآورانه و فناورانه در حوزه ساخت‌وساز و شتابدهی به روند تجاری ‏سازی نوآوری‏ های این حوزه، توسعه توان علمی، فنی، حرفه‌ای و تخصصی افراد دارای پروانه اشتغال سازمان‏های نظام مهندسی ساختمان در فناوری‌های جدید، تلاش در جهت توسعه تولید، تقاضا و صادرات محصولات دانش‌بنیان صنعت ساختمان به ویژه در بخش‏های انرژی و ساختمان‏های هوشمند و همچنین حمایت از شکل‌گیری و ارتقای توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه ساخت‌وساز برشمرد.
وی افزود: به منظور عملیاتی شدن اهداف تفاهم‍نامه، برنامه‌های مشترکی برنامه‌ریزی شده‌، که از آن جمله می توان به ایجاد «مرکز نوآوری سازمان نظام مهندسی کشور» اشاره کرد.
وی خاطر نشان کرد: این برنامه ها در خصوص برگزاری رویدادهای کارآفرینانه، ایجاد نهاد سرمایه‌گذاری خطرپذیر با همکاری شرکت‌های بزرگ بخش خصوصی، ایجاد تسهیلات و شبکه تخصصی برای استقرار شرکت‌های استارتاپی و نوپا، هسته‌ها و شرکت‌های فناور و... هستند.
معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی افزود: به منظور افزایش هماهنگی، تصمیم‌سازی و ارتقای وحدت رویه پیرامون فعالیت‌های بازار، صنعت و دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی و ارتقای نظام نوآوری بخش ساخت‌وساز کشور در عرصه توسعه و تولید کالا یا خدمت اولویت‌دار ملی در این حوزه، امکان تشکیل کانون‌های تخصصی هماهنگی دانش، صنعت و بازار حوزه ساخت‌وساز با هدف شناسایی محصولات اولویت‌دار ملی و حل چالش‌های توسعه تولید و تقاضای محصولات این حوزه ذیل معاونت علمی و فناوری وجود خواهد داشت.
صالحی اظهار کرد: از دیگر برنامه های مشترک ذیل این تفاهم‌نامه می‌توان به برنامه «نظام ارائه نشان‌های ساختمان هوشمند، ساختمان سبز و ساختمان مقاوم» به منظور فرهنگ‌سازی توسعه تولید محصولات دانش‌بنیان و ساختمان‌های با کیفیت که منجر به افزایش تقاضا برای این محصولات می‌شود، اشاره کرد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com