1  |  0

استفاده از توان سازمان فنی و حرفه‌ای برای راه اندازی کسب و کار در کشور

استفاده از توان سازمان فنی و حرفه‌ای برای راه اندازی کسب و کار در کشور

حمید گرمابی اظهار کرد: آموزش در دانشگاه‌های کشور متاسفانه بیشتر به صورت تئوری است و مهارت آموزی بسیار کم اتفاق می افتد اما در کشورهایی مانند ژاپن و آلمان حتی دانش‌آموزان حین آموزش، مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار را نیز کسب می‌کنند.
وی افزود: برون‌سپاری سیاست خوبی است و معمولا سازمان‌ها کمتر به واگذاری امور به بخش خصوصی مبادرت می‌کنند این در حالی‌که از این طریق، فعالیت‌ها با سرعت بیشتری پیش می‌رود و در شرایط فعلی که کشور با معضل بیکاری مواجه است، این بخش می‌تواند کمک کننده باشد.
نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد:سازمان فنی و حرفه‌ای، یکی از ابزارهای اصلی اشتغال است و زمینه مهارت آموزی را فراهم می‌آورد و در نیشابور نیز اقدامات خوبی در این راستا انجام شده است.
وی ادامه داد: دولت باید با برنامه‌ریزی، تقویت سازمان‌های فنی و حرفه‌ای و با استفاده از چالاکی بخش خصوصی، بخشی از مشکل بیکاری را مرتفع کند.
گرمابی بیان کرد: انتظار ما این است که در نیشابور شاهد آن باشیم که جوانان علاوه بر مهارت‌آموزی، با کارآفرینی چند نفر دیگر را نیز صاحب شغل و درآمد می‌کنند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com