0  |  0

طرح‌های فناورانه و صنایع خلاق از تسهیلات کسب‌وکار روستایی بهره‌مند می‌شود

طرح‌های فناورانه و صنایع خلاق از تسهیلات کسب‌وکار روستایی بهره‌مند می‌شود

طرح‌های فناورانه و صنایع خلاق به‌منظور توسعه ظرفیت‌های اقتصادی روستاها و رونق کسب‌وکارهای روستایی از تسهیلات اشتغال روستایی بهره‌مند می‌شود.
علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی گفت: با توجه به مصوبه معاونت توسعه روستایی کشور ازاین‌پس علاوه بر شرکت‌های دانش‌بنیان ، طرح‌های فناورانه و صنایع خلاق می‌توانند از تسهیلات اشتغال روستایی با سود 6 درصدی بهره‌مند شوند .
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی بیان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ در خصوص گستره طرح‌های فناورانه از دانش‌بنیان تا صنایع خلاق و طرح‌های فناورانه و ضرورت حمایت ویژه از متقاضیان باهدف شتاب‌دهی به توسعه ظرفیت‌های اقتصادی روستاها و مدیریت منابع ملی؛ اقدام به اجرایی سازی طرح اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با حمایت ویژه از اشخاص حقیقی و حقوقی خلاق، مبتکر و کارآفرین کرده است.
دلیری گفت: در راستای اعلام این مصوبه، معاونت علمی در نظر دارد، با اعلام فراخوان از کلیه شرکت‌های دانش‌بنیان ، صنایع خلاق و طرح‌های فناورانه دعوت کند، تا از تسهیلات اشتغال روستایی با سود 6 درصد بهره‌مند شوند.
وی در ادامه افزود: تاکنون بیشتر از 19 شرکت دانش‌بنیان در حوزه روستایی درخواست دریافت تسهیلات اشتغال روستایی را داشته‌اند، که با توجه به گسترش حوزه فناوری‌های " high tec" و اعلام فراخوان اعطای تسهیلات به صنایع خلاق و طرح‌های فناورانه، امید است ازاین‌پس تعداد بیشتری از شرکت‌ها و طرح‌ها متقاضی دریافت این تسهیلات باشند، تا درنهایت این امر موجب پیشرفت کسب‌وکار روستایی شود.
دلیری در پایان با اشاره به نحوه پرداخت این تسهیلات گفت: پس از تأیید طرح‌ها و صنایع منتخب، تسهیلات این صنایع، از طریق منابع اعطایی، صندوق توسعه ملی و بانک عامل پرداخته می‌شود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com