1  |  0

جوانان خلاق ارزشمندترین سرمایه برای توسعه شرکت‌های نوآور

جوانان خلاق ارزشمندترین سرمایه برای توسعه شرکت‌های نوآور

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، جوانان تحصیلکرده و خلاق مهمترین سرمایه برای زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری کشور به‌شمار می‌روند و این نسل توانمند با توسعه شرکت‌های خلاق خود تحولی جدی در کار‌آفرینی کشور ایجاد می‌کنند
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در بازدید از استارت‌آپ‌های حاضر در بیست‌و‌چهارمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ گفت: فضای این نمایشگاه با جوانانی که موفقیت را در کارآفرینی یافتند و متکی به استخدام دولتی نیستند شور و نشاط ویژه پیدا کرده است این افراد ضمن آنکه کارآفرینی و ایجاد اشتغال می‌کنند به تولید ارزش افزوده و سرمایه برای اقتصاد کشور نیز اهتمامی جدی دارند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه کارآفرینان جوان فعال در استارتاپ‌ها ارزشمندترین سرمایه برای زیست‌بوم کار‌آفرینی و نوآوری هستند گفت: این افراد جدید کارآفرینی ایران را شکل می‌دهند وبا نوآوری و خلاقیتی که دارند تحولی جدید در اقتصاد کشور و عرصه کارآفرینی ایجاد می کنند.
وی با بیان اینکه تعدادی از این شرکت‌های استارتاپی موفق شدند به درآمدهای بالا دست پیدا کنند و در جمع استارتاپ های میلیاردی قرار بگیرند افزود: نسل جدید کارآفرینی ایران را شکل می‌دهند و با درآمدهای چند هزار میلیاردی تحول جدی را در نگرش نسبت به اقتصاد دانش بنیان و جایگاه نوآوری در کسب و کارها شکل دادند.
وی افزود: شرکت‌ها که تعدادی از آنها توانستند رکوردهای بالای ۴۰۰۰ و ۵۰۰۰ میلیارد تومان فروش را جابه‌جا کنند نسل آینده کارآفرینی کشور را شکل می‌دهند و ضمن تحولی جدی کشور را یک قدم به سوی اقتصاد دانش‌بنیان نزدیک‌تر خواهند کرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به حمایت جدی از کسب و کارهای خلاق در سال جاری گفت: بخشی از تسهیلاتی که شرکت‌های دانش‌بنیان دریافت می‌کنند به شرکت‌های خلاق نیز اختصاص خواهد یافت.
ستاری حمایت از شتاب دهنده ها را یکی از پایه های جدی توسعه این کسب و کارها دانست و افزود: اکنون بیش از ۴۰ شتابدهنده حوزه کسب و کارهای خلاق فعال هستند که قطعاً با حمایت هایی که صورت می گیرد این تعداد توسعه می یابند همچنین در شهرهای مختلف برنامه‌های شتابدهی دنبال می شود.
وی با بیان اینکه دانشگاه های متعددی به این برنامه شتابدهی ملحق شدند، ابراز کرد: خوشبختانه محیط دانشگاه برای حمایت و توسعه کسب و کارهای خلاق به مرور در حال آماده شدن است و رویکرد دانشگاه ها در حال جهت گیری است که از جوانان برای توسعه کسب و کارهای خلاق حمایت کند و به این صورت مشکلات کشور به دست آنان حل شود.
بازدید از الکام استارز
الکام استارز در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ، با حضور سه گروه استارتاپ‌ها، در مرحله اقدامات اولیه برای تجاری‌سازی و همچنین دارندگان ایده و استارتاپ‌های بزرگ برگزار می‌شود.
نمایشگاه بین‌المللی الکامپ بزرگترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور همه ساله با حضور فعالان دست اندرکاران این حوزه و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می‌شود.
بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ 6 تا 9 مردادماه سال جاری در نمایشگاه بین‌المللی تهران با حضور استارتاپ‌های این حوزه برگزار می‌شود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com