0  |  1

صنایع بزرگ خود را به پشتیبانی از شرکت‌های دانش بنیان موظف کنند

صنایع بزرگ خود را به پشتیبانی از شرکت‌های دانش بنیان موظف کنند

نشست هم‌اندیشی شرکت‌های دانش‌بنیان و مخترعان برگزیده با استاندار خوزستان به همت بنیاد نخبگان استان برگزار شد.
در این نشست، شریعتی؛ استاندار خوزستان ضمن اعلام آمادگی و حمایت قاطع استانداری از شرکت‌های دانش بنیان و مخترعان، وجود کارگروهی ویژه برای رفع مشکلات این شرکت‌ها را اقدامی ضروری دانست و گفت: راهکارها و سیاست‌گذاری‌های لازم در مسیر فعالیت این شرکت‌ها در سطوح مختلف ملی و استانی باید تدوین شود تا فضای رقابت سالم در عرصه‌های نوآوری فراهم شود. این اقدام سبب توسعۀ کمّی و بهبود کیفی بخش دانش‌بیان نیز خواهد شد.
وی افزود: علاوه بر حمایت‌های دولتی در حوزۀ دانش‌بنیان و تجاری‌سازی اخترعات، صنایع بزرگ نیز باید خود را موظف به پشتیبانی از این بخش بدانند و ظرفیت‌های خود را در این مسیر بکار بندند.
استاندار خوزستان تصریح کرد: حمایت باید تا زمان سوددهی و تحت نظارت ادامه داشته باشد اما باید توجه داشت که شرکت دانش‌بنیان پس از مدتی، بتواند به ارزش‌افزوده مدنظر برسد و تأثیر خود را از راه خلاقیت، نوآوری، بهینه‌سازی و افزایش بهره‌وری، در اقتصاد استان برجا بگذارد.
شریعتی یادآور شد: یکی از اقدامات مهم برای طی کردن مسیر پیشرو، استفاده از تجربیات دیگر کشورها است. بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته با بررسی و بکارگیری تجربیات دیگران توانستند راه طولانی را در مدت زمان کمی طی کنند.
وی تأکید کرد: موانع پیشروی شرکت‌های دانش‌بنیان باید به حداقل برسد تا این شرکت‌های در بهترین فضای رقابتی ممکن به فعالیت بپردازند.
در بخش دیگری از این نشست، صابری؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خوزستان به تبیین آسیب‌شناسی شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور پرداخت و از آمادگی و حمایت بنیاد نخبگان خوزستان در کنار نهادهای توانمندساز دیگر از قبیل پارک علم‌و‌فناوری از شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.
وی تأکید کرد: نقش تعاملی سازنده مراکز علمی با سایر دستگاه‌ها در جهت تجاری‌سازی و توسعه زیست‌بوم فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد استان خوزستان، بی‌بدیل است.
لازم به ذکر است، در این نشست برخی از مدیران و فعالان اقتصاد دانش‌بنیان و مخترعان نیز به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند که از آن جمله می‌توان به مسائل و مشکلات بیمه‌ای و مالیاتی؛ لزوم همکاری بانک‌ها در خصوص تسهیلات و همچنین گسترش همکاری‌های دستگاهای اجرایی درون‌استانی اشاره کرد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com