0  |  0

انتقال تجربیات یک مرکز بین‌المللی در زمینه رشد کارآفرینان جوان به ایران

انتقال تجربیات یک مرکز بین‌المللی در زمینه رشد کارآفرینان جوان به ایران

نشست مشترک سازمان فناوری اطلاعات ایران و نمایندگان جهانی ITC با حضور رسول سراییان؛ رئیس سازمان فناوری اطلاعات و هیئت اعزامی از سوی سازمان ملل به ایران و جمعی از فعالان اکوسیستم استارتاپی در سالن فیروزه‌ای ساختمان سازمان فناوری اطلاعات برگزار شد.
در این نشست که با هدف همکاری برای تقویت اکوسیستم کسب‌وکارهای نوپای فاوای ایران تشکیل شد، وضعیت آماری استارتاپ‌های ایرانی براساس سن، منحنی رشد، مقیاس‌پذیری، حوزه فعالیت، وضعیت آنها در بازارهای داخلی و جهانی و تجربیات مؤسسان استارتاپ‌ها تشریح شد.
همچنین برای معرفی هر چه ‌بهتر استارتاپ‌های ایرانی، آمارهایی نیز از وضعیت ایران در اکوسیستم استارتاپی جهان با توجه به آخرین گزارش‌های شاخص جهانی نوآوری، دیدبان جهانی کارآفرینی و شاخص جهانی کارآفرینی ارائه شد.
نمایندگان ITC نیز با توضیح درباره برنامه‌های جهانی مرکز تجارت بین‌الملل، کمک این نهاد به کارآفرینان جوان در ورود به بازارهای خارجی و توسعه محصولات و خدمات بین‌المللی را یکی از برنامه‌های ITC معرفی کردند.
این برنامه‌ها که عمدتا از بعد آموزشی و رهیاری (کوچینگ) هستند، پیش از این در برخی از دیگر کشورهای دنیا پیاده‌سازی شده‌اند و کارآفرینان جوان را در شناسایی هر چه بهتر فرصت‌های بازار خارجی و بهره‌برداری از آنها هدایت می‌کنند.
در پایان این جلسه قرار شد مستندات اجرای برنامه‌ها در سایر کشورها برای انتقال تجربه در اختیار سازمان فناوری اطلاعات قرار گیرد و همکاری‌هایی در این خصوص آغاز شود.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com