× اگر علاقه‌مند به تولید محتوا هستید به مدیراینفو بپیوندید.
0  |  0

اسامی صاحبان اصیل کسب و کار و الگوهای موفق باید اعلام شود

اسامی صاحبان اصیل کسب و کار و الگوهای موفق باید اعلام شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: «امروز همانطور که اسامی متخلفان بیان و اعلام می‌شود، باید نام و نشان کارآفرینان و صاحبان اصیل کسب و کار نیز سرزبان‌ها باشد؛ چه پرهیزی بدتر از اینکه، این الگو‌های موفق و ملی را به جامعه معرفی نکنیم.»
مسعود کرباسیان در یادداشتی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: تجربه اتفاقات اخیر نشان داد هراندازه بخش خصوصی مولد، شناسنامه‌دار و متعهد کشور توسعه یابد، فرآیند‌های اصلاحی و مسیر پیشرفت کشور هموارتر می‌شود.
وی افزود: کارآفرینانی که زندگی و علاقه‌شان ریشه در این آب و خاک دارد، هیچگاه منابع کشور را فقط در پی سود شخصی هدر نمی‌دهند.
وزیر اقتصاد تاکید کرد: امروز در میان فهرست کسانی که ارز دولتی دریافت کرده‌اند، بیشترین تعهد و رفتار اخلاقی از صاحبان صنایع مولد و اشتغال آفرین دیده می‌شود که همه وجودشان را برای توسعه و اشتغال آفرینی گذاشته‌اند.
** واگذاری ۱۳۳ بنگاه به ارزش ۱۶ هزار میلیارد تومان
کرباسیان در ادامه از واگذاری‌های جدید خبر داد و گفت: جامعه کارگری نباید نگران تعطیلی بنگاه‌ها پس از واگذاری باشند.
وی خاطرنشان ساخت: در وزارت امور اقتصادی و دارایی دو اصل را به شکل جدی دنبال می‌کنیم؛ نخست اینکه همسو با تاکیدات رهبری معظم انقلاب و رئیس جمهوری، دیدگاه‌های برنامه اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های توسعه‌ای فرآیند خصوصی سازی واقعی ادامه یابد و دوم اینکه، بخش خصوصی واقعی مورد حمایت جدی قرار گیرد و تکریم و تقدیر شود.
وزیر اقتصاد افزود: از دومین ماه که در وزارت اقتصاد حضور یافتم، به صورت جدی موضوع تعریف پروژه‌های راهبردی را دنبال کردم؛ در نتیجه ۳۳ پروژه کلیدی تعریف شد که یکی از مهمترین آن‌ها «تکمیل فرآیند واگذاری سهام بنگاه‌های مشمول واگذاری» بود.
وی اظهارداشت: پارسال موفق شدیم هیچگونه انتقال اصل سهام بابت رد دیون دولت نداشته باشیم و ۱۰۰ درصد واگذاری‌ها نیز به بخش خصوصی واقعی صورت گیرد.
کرباسیان گفت: در ادامه این مسیر، ۱۳۹ بنگاه برای واگذاری آماده و قیمت گذاری شدند که از این تعداد ۱۳۳ بنگاه به ارزش ۱۶ هزار میلیارد تومان عرضه شد.
وی تاکید کرد: فرآیند واگذاری‌ها با دقت رصد شد تا اصل شفافیت و اطلاع رسانی به موقع در مورد آن‌ها رعایت شود.
وزیر اقتصاد ادامه داد: گاهی در میان جامعه کارگری این نگرانی ایجاد می‌شود که واگذاری بنگاه به رفتار‌هایی خلاف مقررات مانند تعطیلی مجموعه و فروش تجهیزات و زمین کارخانه منجر شود، اما باید به جامعه کارگری اطمینان دهم که اقدامات لازم در خصوص نظارت بر بنگاه‌های واگذار شده و درحال واگذاری، در بستر‌های قانونی با دقت انجام می‌شود.
وی خاطرنشان ساخت: به جهت حساسیت‌ها در مورد شیوه واگذاری و خریداران، فرآیند‌های بعدی به خوبی طی شده به طوری که اقساط حاصل از واگذاری‌ها به مبلغ ۱۶۴ میلیارد تومان پیگیری و وصول شده؛ همچنین اهداف درآمدی حاصل از واگذاری‌ها به مبلغ ۸.۳۱۰ میلیارد تومان نیز محقق شده است.
کرباسیان افزود: باور قلبی ما این است که اقتصاد ایران بدون حرکت در مسیر خصوصی سازی به نقطه مطلوب نمی‌رسد؛ در واقع بخش خصوصی اصیل کشور ضامن سلامت اقتصاد است.
سوم مردادماه امسال، مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد که در سومین مزایده امسال ۱۱ شرکت و بنگاه دولتی به ارزش ۱۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به فروش رفت که از نظر ارزش، بیش از کل واگذاری‌های پارسال است.
به گفته «سید جعفر سبحانی»، قرار است امسال ۶۳۰ بنگاه به تناوب قیمت گذاری و به مزایده گذاشته شود.
دومین مزایده امسال ۲۸ خرداد برگزار شد و ۱۸ یا ۱۹ بنگاه در آن عرضه شد و تنها چهار بنگاه یعنی تنها ۲۰ درصد بنگاه‌های عرضه شده در این مزایده به فروش رفت.
واگذاری سهام دولت در شرکت‌های دولتی مشمول سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی از طریق مزایده یا عرضه در بورس انجام می‌شود و از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون واگذاری اموال دولتی در قالب تهاتر با بدهی دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی ممنوع شده است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: عصر ایران
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com