0  |  1

حمایت از طرح‌های فناور و محوری کرمانشاه با هدف توسعه فرهنگ کارآفرینی دانش‌بنیان

حمایت از طرح‌های فناور و محوری کرمانشاه با هدف توسعه فرهنگ کارآفرینی دانش‌بنیان

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: مهمترین لازمه تحول اقتصادی استان کسب و کارهای جدید و خلاق است و برای توسعه فرهنگ کارآفرینی جدید، طرح های فناور و محوری استان حمایت می شود. معاون علمی فناوری رئیس جمهوری در بازدید از مرکز نوآوری و انبوه سازی فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه با اشاره به ضرورت ایجاد محیط مساعد کارآفرینی برای استفاده از ظرفیت های بومی نیروی انسانی خلاق استان گفت: آینده اقتصاد دانش بنیان با تغییر رویکرد حمایت از کسب و کارها رقم می‌خورد. شیوه حمایت از این شرکت ها وام نیست بلکه باید محیط مناسب برای نوآوری جوانان خلاق تحصیلکرده بومی فراهم شود.
وی افزود: اتفاقات جدیدی در استان کرمانشاه در حوزه اقتصاد دانش بنیان محقق شده است. اقتصاد جدید به مرور در حال شکل دادن ساختار جدیدی برای ایجاد ارزش افزوده هستند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه زمان گذار از اقتصاد نفتی و منبع محور به اقتصاد دانش بنیان فرا رسیده است افزود: این ساختار با نقش آفرینی بیش از ۳۷۰۰ شرکت دانش بنیان صورت گرفته است به طوری که این شرکت‌ها با درآمد ۶۰ هزار میلیارد تومانی در سال گذشته که همواره درحال افزایش است، نقش خود را در اقتصاد کشور پررنگ تر می سازند.
افتتاح فاز نخست مرکز نوآوری کرمانشاه
با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و استاندار کرمانشاه، فاز نخست مرکز نوآوری پارک علم و فناوری کرمانشاه افتتاح شد.
فاز نخست مرکز نوآوری در 1800 متر مربع احداث شده است و در حاضر 5 کارگاه فناور، خدمات و محصولات خود را در این فاز تولید و به مرحله تجاری سازی می رسانند.
همچنین معاون علمی وفناوری رئیس جمهوری از فرآیند ساخت پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی در استان کرمانشاه بازدید کرد. پارک علم و فناوری کرمانشاه زیرمجموعه جهاد دانشگاهی است.
دیدار با نماینده ولی فقیه در کرمانشاه
دیدار با نماینده ولی فقیه از دیگر برنامه های سفر معاون علمی و فناوری به استان کرمانشاه بود که در این دیدار طرفین با اشاره به ظرفیت ها و مشکلات استان به گفت و گو پرداختند.
آیت الله علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه در این دیدار با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های بالقوه استانی در مسیر حل مشکلات کشور، راهکار بهره مندی بهینه از این ظرفیت ها را اشراف مناسب و مدیریت مطلوب دانست.
ستاری نیز با اشاره به حرکت چرخ های اقتصاد کشور به دست جوانان خلاق و کارآفرین، از دستاوردهای آنان در حوزه های گوناگون فناوری و ایجاد ارزش افزوده توسط شرکت‌های استارتاپی، نوآور و دانش بنیان گفت.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com