0  |  0

حمایت از واحدهای کارآفرین در بخش صنایع دستی

حمایت از واحدهای کارآفرین در بخش صنایع دستی

حمید شکری در بازدید از یک واحد تولیدی صنایع دستی افزود: با توجه به ارزش افزوده بالای هنرهای دستی، مشکلات پیش روی این واحدها احصا و برای رفع آنها تدابیر مناسبی توسط دستگاه های متولی اتخاذ خواهد شد.
وی ادامه داد: این واحدها با ایجاد اشتغال برای خانواده ها به ویژه زنان در خانواده ها، زمینه ساز رونق کسب و کار و نیز تامین بخشی از هزینه های خانواده ها هستند و باید حمیات شوند.
وی اضافه کرد: این واحد تولیدی صنایع و هنرهای دستی، به عنوان یک واحد کارآفرین توانسته زمینه اشتغال حدود 200 نفر از بانوان این شهر را فراهم سازد و الگویی برای کارآفرینی و اشتغال در این زمینه باشد.
شکری با اشاره به حمایت از تولیدات هنرهای دستی در شهرستان گفت: برای این منظور روند ارائه تسهیلات برای این واحدها تسهیل و از ظرفیت آنها برای توسعه کسب و کار و گردشگری استفاده خواهد شد.
وی از تخصیص یک غرفه برای صنایع دستی مراغه در نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران خبرداد و افزود: از ظرفیت کارآفرینان این عرصه برای معرفی و شناساندن ظرفیت های سرمایه گذاری و جذب گردشگر در این نمایشگاه استفاده می شود.
مدیر این واحد تولیدی نیز گفت: این واحد تولیدی توانسته زمینه اشتغال برای بانوان در منازل را فراهم کرده و اکنون نیز در حال راه اندازی یک واحد کارگاهی روستایی تولید هنرهای دستی مبتنی بر سنگ های قیمتی است.
همیلا زنبوری افزود: در راستای ایجاد برند برتر در زمینه هنر سنگ های تزئینی و قیمتی، این شرکت به عنوان تنها صادر کننده کشوری فعال در این عرصه توانسته 6 گواهی بین المللی کیفیت را از مراجع جهانی کسب کند.
وی ادامه داد: این شرکت همچنین به عنوان صادرکننده صنایع دستی پس از چند سال صادرات، از ابتدای سال برای اولین بار عرضه داخلی محصولات ساخته شده خود را نیز آغاز کرده است.
وی اضافه کرد: سرمایه گذاری در بخش های صنایع دستی با مشارکت سایر بخش ها و صنایع خصوصی از جمله اهداف آتی این واحد تولیدی است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com