0  |  0

دختران كارآفرين‌تر از پسران هستند

دختران كارآفرين‌تر از پسران هستند

رونده يك‌سالگي طرح كاشف(كارآفرينان شايسته فردا) مشحون از اقدامات انجام شده و برنامه‌هاي در دست اجرا روز گذشته از سوي معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش منتشر شد. طرح كاشف مورد تأكيد سند تحول بنيادين و در راستاي اهداف چشم‌انداز 1404 تدوين و اجرايي شده است. قوت بيشتر ويژگي‌هاي كارآفريني در دختران نسبت به دانش‌آموزان پسر از بارزترين شاخصه‌هاي گزارش مزبور است.
10 سال آينده مرز افق 1404 است، يعني براي تحقق اهداف اين چشم‌انداز 10 سال ديگر فرصت داريم. از طرفي بخش قابل‌توجهي از اهداف اين برنامه توسط نيروي انساني تحقق پيدا مي‌كند. پس اولين و مهم‌ترين زمينه سرمايه‌گذاري در اهداف اين چشم‌انداز نيروي انساني است. كساني كه يك دهه بعد بازار كار و تأثيرات اقتصادي را در دست دارند، امروز پشت نيمكت‌هاي مدارس نشسته‌اند. بنابراين اگر نخواهيم باز هم گلايه كنيم كه آموزش و پرورش دير به صرافت خارج شدن از لاك قديمي خود افتاده، طبيعي است كه در تحقق برنامه‌هاي چشم‌انداز 1404 كشورمان مؤثرتر نقش‌آفريني كند.
بر اين اساس سال گذشته طرح كاشف (كارآفرينان شايسته فردا) مخصوص دانش‌آموزان پايه‌هاي هفتم و هشتم طراحي شد و روز گذشته علي زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزير آموزش و پرورش طي نشست خبري، گزارشي از اقدامات انجام شده در اين رابطه در طول يك سال گذشته ارائه كرد.
زرافشان در اين نشست گفت: امسال يك ميليون و 870 هزار دانش‌آموز پايه هفتم و هشتم در طرح كاشف شركت كردند كه نتايج آن در سايت دانشكده كارآفريني اعلام شده است.

معلم و دانش‌آموز سركلاس كارآفريني
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: از جمله برنامه‌هايي كه در تفاهمنامه ميان آموزش و پرورش و دانشكده كارآفريني آمده است، پايش كارآفريني دانش‌آموزان تحت عنوان كاشف است كه امسال براي پايه هفتم و هشتم اين پايش كارآفريني را اجرا كرده‌ايم. معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بيان اينكه شاخص‌هاي كارآفريني ايران استخراج شده به شكل علمي تطبيق شده و ملاك خوبي براي سنجش است، گفت: ابتدا براي هر دانش‌آموز يك كارنامه 14 صفحه‌اي در محورهاي كارآفريني تهيه كرده‌ايم كه او را در حوزه ريسك‌پذيري، تفكر خلاق و ساير حوزه‌ها بررسي مي‌كند و دانش‌آموزان مي‌توانند با مراجعه به سايت دانشكده كارآفريني و نيز kaashef. ir از نتايج آزمون مطلع شوند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بيان اينكه ويژگي‌هاي كارآفريني در دختران قوي‌تر از دانش‌آموزان پسر است، گفت: با همكاري دانشگاه كارآفريني، باشگاه كارآفريني ايجاد و سايتي آماده شده است و هدف از ايجاد سايت و باشگاه كارآفريني، ايجاد شبكه كارآفريني دانش‌آموزي است تا آنها تجربيات خود را در اختيار يكديگر بگذارند. معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با تأكيد بر اينكه در اين سايت بر اساس نتايج آزمون، دو دوره كارآفريني مجازي براي دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است، افزود: استفاده از ظرفيت فضاي مجازي براي توسعه كارآفريني از اين طريق انجام مي‌شود.
زرافشان تصريح كرد: ارزيابي در بين 2 هزار و 800 نفر از معلمان و دبيران انجام مي‌شود و از بين آنها افرادي كه ويژگي‌شان بالاتر است به عنوان مربي انتخاب مي‌شوند و بعد از آن، بخشي در دوره‌اي حضوري و غيرحضوري شركت مي‌كنند و به مناطق و استان‌هاي خود مي‌روند تا دانش‌آموزان خود را مورد پشتيباني قرار دهند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: جوان آنلاین
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com