0  |  0

5 هزار فرصت شغلی در صندوق کارآفرینی امید در لرستان ایجاد می‌شود

5 هزار فرصت شغلی در صندوق کارآفرینی امید در لرستان ایجاد می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، به نقل از روابط عمومی اتاق خرم‌آباد، علی آشتاب با اشاره به اینکه استان لرستان به‌عنوان پایلوت طرح کارورزی در کشور تعیین‌شده است، اظهار داشت: براساس این طرح فارغ‌التحصیلان دانشگاهی پس از طی نمودن دوره‌های آموزشی، برای کار به کارفرمایان و واحدهای تولیدی پذیرنده معرفی می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه این نیروها مشمول قانون کار نخواهند بود، افزود: پرداخت حق بیمه و 50 درصد از دستمزد این نیروها به‌عهده‌ ما است یعنی در نهایت تنها 200 هزار تومان از دستمزد 400 هزار تومانی آن‌ها را کارفرمایان پرداخت می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه سازمان فنی و حرفه‌ای نسبت به آموزش رایگان این کارورزان موظف شده، عنوان کرد: در نهایت آنچه در اختیار کارفرمایان و واحدهای تولیدی قرار می‌گیرد، نیروی ارزان‌قیمتی است که با توجه به مشکلاتی که آن‌ها در زمینه‌ی نقدینگی دارند، می‌تواند برایشان مفید و مؤثر باشد.

وی بابیان اینکه اعتقادمان حمایت از بخش خصوصی، سرمایه‌گذاری و اشتغال استان است، بیان کرد: در واقع با به سرانجام رسیدن این طرح، هم در زمینه‌ کمک به واحدهای تولیدی گام برمی‌داریم و هم به بهبود وضعیت اشتغال استان کمک می‌کنیم، بر همین اساس از کارفرمایان و واحدهای تولیدی می‌خواهیم که درخواست خود را برای در اختیار گرفتن این نیروها ارائه کنند.

آشتاب با تأکید بر اینکه همواره رویه‌ی تعاملی را برای برطرف کردن مشکلات در نظر گرفته‌ایم، تصریح کرد: شاهد این مدعا این است که در دو سال گذشته هیچ کارفرمایی را به دستگاه قضایی معرفی نکرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در زمینه‌ی واحدهای بحران دار استان، همواره نگاهشان مساعدت به آن‌ها و در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور بوده است، خاطرنشان کرد: از آنجاکه عمده مشکل واحدهای تولیدی استان، مشکل سرمایه در گردش است تلاش شده در کارگروه اشتغال با معرفی آن‌ها برای تسهیلات موجود، باری از روی دوششان برداریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بابیان اینکه حضور بازرسین ما در واحدهای تولیدی استان جنبه‌ی مشاوره‌ای دارد، گفت: در حوزه‌ی رسیدگی به پرونده‌های مشاغل سخت و زیان‌آور هم فرآیند رسیدگی در مدت‌زمان کمتر از دو هفته صورت می‌گیرد که با توجه به نُرم کشور و استان‌های دیگر بسیار مطلوب است.

آشتاب اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید هم امکان دیگری است که بر اساس تسهیلات این صندوق، ایجاد پنج هزار شغل برای سال 95 هدف‌گذاری کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه بر اساس نگاه و اعتقادی که دولت و شخص استاندار لرستان دارد، ما هم اعتقادداریم که توسعه باید توسط بخش خصوصی اتفاق بیفتد، افزود: بر همین اساس تلاش می‌کنیم تصمیمات و برنامه‌هایمان متناسب با وضعیت استان و بنگاه‌های اقتصادی باشد.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com