0  |  0

7 برنامه تحول‌آفرین در بازار کار

7 برنامه تحول‌آفرین در بازار کار

حسن طایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره برنامه‌های سال 94 وزارتخانه در بخش توسعه کارآفرینی و اشتغال گفت: ارائه طرح تأمین مالی خرد با رویکرد بانکداری پیوندی برای مناطق روستایی، طراحی شبکه‌ها و خوشه‌های صنعتی, تولیدی هدفمند و مدیریت شده با رویکرد وصل حلقه‌های پیشین پس از تولید و تکمیل زنجیره ارزش و اتصال به زنجیره ارزش جهانی و ایجاد اشتغال از مهمترین برنامه‌ها است.

وی در راستای دستورالعمل 19 گانه وزارتخانه در زمینه ازدواج افزود:ساماندهی و توانمندسازی دفاتر و مدیران کاریابی داخلی و خارجی با رویکرد ارتقای سطح خدمات ارائه شده توسط دفاتر و افزایش میزان رضایتمندی جویندگان کار و کارفرمایان، ارتقا و توسعه شبکه ملی بازار کار و سامانه یکپارچه و بر خط کاریابی‌ها با رویکرد توسعه مشاوره‌های تخصصی و هدایت شغلی و سهولت دسترسی جویندگان کار و کارفرمایان به اطلاعات بازار در کنار ارتقاء شبکه ملی بازار کار مورد توجه خواهد بود.

طایی به سامانه ملی مشاغل ایران اشاره کرد و گفت: از جمله اقدامات برای تحرک در بازار کار راه اندازی سامانه بانک اطلاعاتی شاغلان خارج از کشور به منظور صدور گواهینامه شغلی، تسهیل در فرایند انجام امور مربوط به راه‌اندازی سایت‌های شغلی و خدمات شغلی دانشگاهی با رویکرد ایجاد تحرک هرچه بیشتر در بازار کار، استمرار اجرای طرح کارورزی دانش‌آموختگان برای مهارت آموزی و آشنایی کارفرما با ویژگی‌های نیروی کار و افزایش امکان اشتغال کارورزان آغاز شده است.

 معاون اشتغال وزیر کار در بیان 7جریان تحول آفرین در شکوفایی اقتصاد کشور گفت:"آموزش و مهارت"، "سرمایه‌گذاری، رشد و تولید"، "محیط ناب کسب و کار"، "زیرساخت‌های مساعد برای سرمایه‌گذاری"، "وجود تقاضا و بازار"، "فرهنگ مناسب و بهره‌وری نیروی کار" و "نظام اداری تسهیل‌گر و کارآمد" موثر در تحول اقتصاد کشور هستند.

 طایی در ادامه به طرح "توانمندسازی اشتغال‌پذیری و کارآفرینی دانشجویان" تحت عنوان "تاک دانش" اشاره کرد و افزود: ایجاد مراکز خدمات شغلی در کلیه دانشگاه‌ها، آشنایی با انواع الگوهای جستجوی شغل و کاریابی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی کارآفرینی و مهارت‌های شروع کسب و کار، تشکیل اتاق ایده‌های کارآفرینی دانشجویی، برگزاری تورهای دانشجویی کارآفرینی، اجرای طرح همیار کارآفرینی، تقویت و توسعه کسب و کارهای دانشجویی و تشکیل صندوق‌های دانشجویی برای تامین مالی کارآفرینان، زیرمجموعه‌های برنامه تاک دانش هستند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com