0  |  0

حمایت از طرح های فناورانه مناطق محروم

حمایت از طرح های فناورانه مناطق محروم

دکتر بهزاد سلطانی اظهار کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی از طرح های مناطق محروم و کمتر برخوردار حمایت ویژه ای خواهد داشت تا آنها بتوانند پروژه های دانش بنیان خود را به مرحله تجاری سازی برسانند.
وی با بیان اینکه تعریف وزارت کشور از مناطق محروم را مبنای کار خود قرار داده ایم، خاطر نشان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی ارزیابی طرح هایی که در مناطق محروم هستند را در اولویت قرار خواهد داد و نسبت به طرح هایی که در سایر استان ها هستند سخت گیری هایی ندارد. به عنوان مثال شاید طرحی که در مناطق محروم به تصویب برسد در تهران و سایر استان ها تایید و مورد حمایت نشود.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد: شرکت هایی که در مناطق محروم هستند باید بیش از هفتاد درصد فعالیتشان در همین مناطق انجام بگیرد؛ اگر شرکتی فقط در منطقه محروم به ثبت برسد و ما بقی فعالیت هایشان را در تهران و استان ها انجام دهند نمی توانند از تسهیلات طرح های فناورانه مناطق محروم برخودار شوند.
به گفته سلطانی، تسهیلاتی که در اختیار طرح های استان ها بعد از ارزیابی قرار می گیرد با بازده ۱۱ درصد است ولی برای مناطق محروم ۹ درصد خواهد بود.
وی با اشاره به مواردی که صندوق نوآوری و شکوفایی از طرح های مناطق محروم حمایت کرده گفت: تا کنون دو طرح از مناطق لرستان و سیستان و بلوچستان از سوی صندوق مورد حمایت قرار گرفته است؛ بسیاری از شرکت های دانش بنیان در مناطق محروم از شرایط حمایتی صندوق نواوری مطلع نیستند.
سلطانی با بیان اینکه همچنین دو مورد خاص در این حوزه داشتیم گفت: بعد از زلزله کرمانشاه که از موارد خاص بود و جزء شرایط ویژه مناطق محروم محسوب می شد، 2 طرح فناورانه را حمایت کرده ایم تا بتوانند محصول قابل ورود به بازار را به تولید برسانند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com